Zavřít reklamu

Apple v rámci Světového dne asistivních technologií, označovaného i jako Světový den propagace přístupnosti, oznámil, že jeho osnovy Everyone Can Code se rozšiřují také do škol pro hluchoněmé, nevidomé a zrakově postižené.

Jedná se konkrétně o následující školy:

  • Kalifornská škola pro nevidomé
  • Kalifornská škola pro neslyšící
  • Floridská škola pro neslyšící a nevidomé
  • Institut Hadley pro nevidomé a zrakově postižené
  • Perkinsova škola pro nevidomé
  • Texaská škola pro nevidomé a zrakově postižené
  • Texaská škola pro neslyšící

Program Everyone Can Code umožňuje studentům všech věkových kategorií naučit se programovat v open source programovacím jazyku Swift. Kurikulum zahrnuje aplikaci na iPad zvanou Swift Playgrounds, prostřednictvím které studenti používají skutečný kód k vyřešení hádanek a ovládání postaviček, a kurz na iBooks zvaný App Development with Swift.

Apple spolupracoval s inženýry, pedagogy a programátory z různých komunit, které se zabývají přístupností, aby byl program Everyone Can Code přístupný co nejvíce uživatelům. Zároveň bude cupertinská společnost spolupracovat se školami, aby podle jejich potřeb rozšířila učební osnovy. Znamená to tedy, že kalifornský gigant školám poskytne i další nástroje, jako například hmatové mapy, díky kterým nevidomí studenti lépe pochopí programovací prostředí.

„Cílem společnosti Apple je co nejvíce zpřístupnit její produkty. Vytvořili jsme Everyone Can Code, protože jsme přesvědčeni, že všichni studenti si zaslouží možnost poznat technologický jazyk. Doufáme, že přineseme Everyone Can Code do co nejvíce škol pro studenty se zdravotním postižením,“ vyjádřil se Tim Cook.

Bill Gaugherty, ředitel Texaské školy pro nevidomé a zrakově postižené, pochválil iniciativu jablečné firmy. „V Texasu je více než 10 400 studentů se zrakovým postižením a vývoj tohoto učebního plánu je obrovským krokem, díky kterému budou mít naši studenti a studenti z celého světa příležitost programovat.“

swift playgrounds fb

Dnes nejčtenější

.