Zavřít reklamu

Z posledních dokumentů, které zveřejnila společnost WikiLeaks, vyplývá, že CIA už několik let hackuje Wi-Fi routery. Dokumenty obsahují desítky souborů s uživatelskými a instalačními příručkami, manuály a další „tajné“ mapy a grafy odhalující několik hackerských nástrojů, které agentuře umožňují provádět cílené vykořisťování sítí a počítačů.

Jeden konkrétní útok, známý jako CherryBlossom, agentuře umožnil sledovat veškerou internetovou aktivitu cíle, prohledávat e-mailové adresy, telefonní čísla a dokonce přesměrovat prohlížeč na phishingové stránky vytvořené vládou.

Přestože dokument uvádí, že útok zasáhl 25 různých modelů routerů od známých výrobců, je pravděpodobné, že skutečné číslo bylo mnohem vyšší. Routery jsou hlavním cílem agentury a hackerů, protože fungují jako centrální přístav pro celou síť a mají bezpečnostní nedostatky.

V dokumentech je uveden seznam deseti značek, jejichž routery byly ohroženy, a to Asus, Belkin, Buffalo, Dell, Dlink, Linksys, Motorola, Netgear, Senao a US Robotics. Apple na seznamu uvedený není, což naznačuje, že produkty Airport a Time Capsule nebyly ohroženy hackerským útokem. I když je možné, že tato zařízení budou napadena později.

AirPort Express

Dnes nejčtenější

.