Zavřít reklamu

Technologie výrazně zasahuje do všech oblastí, přičemž britský designér a senior vice president produktového designu ve společnosti Apple má i low-tech ambice, pokud jde o budoucnost. Jony Ive při nedávném rozhovoru na konferenci pořádané nadací Norman Foster Foundation odpověděl na otázku, jaký další futuristický výrobek plánuje navrhnout, velice překvapivě. „Dávkovač na tekuté mýdlo,“ prozradil své plány Jony Ive.

Jony Ive byl vedoucím návrhářem výrobků iMac, iPod, iPhone, iPad a Apple Watch. Ale vždy byl fascinován jednoduchými předměty, které běžně používáme každý den. Pokud tedy Jony Ive zrovna nepracuje na nějakém technologickém výrobku, věnuje se návrhům jiných předmětů, například ve spolupráci s BFF Marc Newson navrhoval běžné věci, jako jsou minimalistický stůl či kamera Leica.

Pro deníku Financial Times Jony Ive vysvětlil, že je přesvědčen o tom, že smyslem návrhu je oslava lidského bytí. Podle něj by měli designéři vytvářet objekty, které řeší klíčové problémy s dech beroucí jednoduchostí, například jak si umýt ruce.

Jony Ive chce vytvořit velký dávkovač na tekuté mýdlo. Prozatím neukázal inovativní design dávkovače, ale určitě se máme na co těšit. Ještě před nástupem do společnosti Apple pracoval na projektu pro společnost Ideal Standard ve Velké Británii, která chtěla přepracovat umyvadlo, bidet a WC.

Jony-Ive-soap dispenser FB

Dnes nejčtenější

.