Zavřít reklamu

Svět zasáhla další obrovská tragédie. Teroristický útok ochromil v pondělí 22. května britský Manchester. Na koncertě popové zpěvačky Ariany Grande se tam odpálil sebevražedný atentátník. Bohužel se tento incident neobešel bez ztrát na životech a 22 převážně mladých lidí zahynulo. Dalších 64 lidí odvezli záchranáři s různými poraněními do nemocnice.

S odstupem času vyplouvají na povrch zajímavé lidské příběhy, které se právě tento osudný večer odehrály. Některé jsou smutné, jiné v sobě zase živí jiskřičku naděje. My vám přinášíme právě jeden z těch pozitivnějších.

Šla vyzvednout dceru, málem u toho zahynula

Na koncert, který byl určen především pro mladší generaci, se vypravila vyzvednout svou dceru a její kamarádku i pětačtyřicetiletá Lisa Bridgettová. Na místo dorazila chvíli před koncem vystoupení a spolu s dalšími rodiči čekala ve foyer budovy. Dlouhou chvíli si krátila telefonováním s manželem, který na ně čekal doma. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, jaké tragédii budou za pár okamžiků přihlížet.

Když začali lidé postupně vycházet ze sálu, ozval se ničivý výbuch a začala panika. Podle různých svědectví ležely po zemi trosky budovy a lidská těla, ve vzduchu se táhl zápach spáleného masa a všude byl přítomný děs a beznaděj.

Lisa, která i v době výbuchu telefonovala se svým manželem, měla ale obrovské štěstí. Dalo by se spíše říci štěstí v neštěstí. Útočník totiž naplnil bombu různými maticemi, střepinami a předměty, které by po rozlétnutí mohly zranit co nejvíce lidí. Jeden takový předmět letěl přímo na Lisu. Díky tomu, že měla u hlavy iPhone 6s, nepřišla o život. Matice totiž trefila ženu do prstu a rozpárala spodní část telefonu. Podle fotografií telefonu si asi každý obrázek o tom, co by se stalo bez něj, udělá sám.

„To, že jsem právě telefonovala, mi zachránilo nejspíš život,“ vrací se k situaci samotná oběť.  Telefon totiž matici odklonil a zpomalil, takže se nic vážnějšího v tomto případě naštěstí nestalo.

manchester-iphone-2

Jak můžete vidět na fotografii, matice dost značně a hlavně s velkou razancí poničila spodní část iPhone 6s. Nicméně odolal a to je důležité. Apple totiž kvůli problémům s ohýbatelnými iPhony 6 Plus začal používat novou a odolnější směs hliníku.

Štěstí v neštěstí

Lisa Bridgettová utrpěla díky šťastnému iPhone „jen“ řezné rány v obličejích a na stehnech a další drobné oděrky. Nejvážnějším zraněním je zlomený kotník, který však při vážnosti celé situace vypadá jako úplná banalita. Nyní se podle svých slov šťastně a je vděčná za svůj život.

Pokud se ptáte na osud její dcery a kamarádky, ty naštěstí zraněny nebyly. V době výbuchu byly totiž obě ještě v útrobách koncertního sálu. Epicentru výbuchu se tak jako zázrakem vyhnuly.

 

Není to však poprvé, co produkt společnosti Apple někomu zachránil život. Před nějakým časem například svět obletěla informace o kulce, která místo majitele zasáhla jeho MacBook. Za zmínku také stojí záchrana rybářů asistentkou Siri, která jim zavolala pomoc, když už nemohli používat kvůli zimě prsty.

manchester-iphone-fb

zdroj: appleinsider

Dnes nejčtenější

.