Zavřít reklamu

iPhone 8 plní v posledních týdnech jeden článek za druhým. S různými úniky, jakoby se roztrhl pytel. Je to však logické, jelikož by v nejbližších týdnech měla začít produkce. S tím se vážou další úniky, které by měly pocházet přímo z výrobních fabrik Foxconnu a Pegatronu. A právě jeden takový uniklý dokument resp. schéma tu dnes máme. A pokud je opravdové, příliš fanoušků a potenciálních zákazníků nepotěší. Ukazuje totiž, že by Touch ID u iPhonu 8 mohlo být na zadní straně telefonu.

Poloha senzorů pro Touch ID je snad nejvíce rozporuplnou informací ohledně nového telefonu. Některé úniky tvrdí, že bude na zadní straně tak, jako to mají někteří konkurenti ze stáje Androidu. Podle jiných úniků by měly být veškeré senzory integrované do displeje, nebo alespoň do jedné jeho části. Nový únik schématu potvrzuje možnost číslo jedna.

iphone 8 touch id back

Výrobní schéma uniklo skrze web Sneakleaks a je na něm zachycena zadní strana těla něčeho, co by měl být iPhone 8. Můžeme zde vidět vertikálně uložený fotoaparát, blesk, logo a následně kruhový otvor pro něco, co by mělo být čtečkou otisku prstů.

O tomto řešení se mluvilo před pár týdny v souvislosti s informacemi, že výroba senzorů, které budou integrované v displeji, je velmi náročná. Apple by se tak měl pro letošní rok uchýlit k tomuto výrobně snazšímu řešení. Většina fanoušků však doufá, že to tak nedopadne, neboť se nejedná o příliš elegantní řešení. Čtečka integrovaná v displeji je něco, co působí podstatně více „Applovsky“. Dá se očekávat, že se zahájením výroby se bude objevovat čím dál více informací. Uvidíme tedy, co se potvrdí a co nikoliv.

Pro ty, kteří by se nedokázali se snímačem otisků prstů na zadní straně smířit, tu máme i dobrou zprávu. Jeden z nejvěrohodnějších leakerů, , totiž zveřejnil fotografie forem iPhonu 8 (iPhonu X), iPhonu 7s a iPhonu 7s Plus, které jsou podle jeho slov 100% pravé. Formy nám ukazují, že vertikální fotoaparát dostane jen iPhone 8. Benjamin navíc uvedl, že na 99 % se Touch ID nebude nacházet na zádech telefonu, ale bude buď zabudované přímo v displeji nebo jej Apple umístí do postranního tlačítka pro probuzení/uspání telefonu. Právě druhá zmiňovaná varianta se zdá pravděpodobná a pokud se podíváte na snímky níže, můžete si všimnout prodlouženého power buttonu právě u modelu s vertikální kamerou.

 

iphone_8_render FB

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.