iStores.sk
iStores.sk

Technologie 3D Touch bude u iPhone 8 stát třikrát více než u jeho předchůdců

Jak už jsme vás v předchozích dnech informovali, vydání iPhone 8 se možná o trochu zpozdí a přinese možná i 5,8“ OLED bezrámečkový display. Celý pak možná bude ze skla a nerezových komponentů. A právě tyto prémiové materiály by měly cenu tolik očekávaného telefonu zvednout zase o něco výš, než cenu jeho předchůdců v nejlepší výbavě.

O tom, že bude mít prémiový telefon také prémiovou cenu, dnes informoval deník Economic Daily News. Ten tvrdí, že se cena markantně zvedne hlavně kvůli technologii 3D Touch, která je u OLED displayů daleko komplikovanější. Společnost Apple by za ní měl zaplatit jejímu subdodavateli až o 150% více, než zaplatil za tuto technologií u iPhone 7. Ten měl však „jen“ LCD.

3D Touch byl poprvé představen u iPhone 6s. Jeho hlavní funkce je další rozšíření uživatelských možností a lepší klávesové zkratky pro aplikace. Ihned se proto stal u uživatelů velmi oblíbeným a žádaným.

 

Podstatně dražší výroba 3D Touch

Podle informací, které dnes deník zveřejnil, si subdodavatel dotykového panelu, společnost TPK, v současnosti účtuje $7-9 za prodaný iPhone s 3D Touch. Technologie pro výrobu OLED panelů s 3D Touch je však daleko náročnější a Apple za prodaný telefon zaplatí až trojnásobek, tedy něco mezi $18 až $22 za zařízení. A Applu samozřejmě nic moc jiného, než že cenu přijmul, nezbývá. Na změnu dodavatele už je totiž v této fázi přípravy produktu docela pozdě.

A co vlastně stojí na 3D Touch OLED displayi třikrát víc, než na jeho předchůdci? Z části materiál a z části práce. OLED display je totiž oproti klasickému LCD daleko křehčí a tím pádem jejich výroba daleko složitější. Výrobce kvůli tomu musí některé komponenty navíc ještě přidat a to samozřejmě zvedá cenu.

Některé větší společnosti však po zjištění těchto informací uvedli, že jsou výrobní náklady, které Apple přijmul velmi přehnané. Podle jejich slov je cena OLED displaye ve srovnání s LCD zhruba „jen“ o 50% vyšší, nikoliv však 150%. Jedná se však spíš o spekulace a tyto informace opravdu ničím podloženy nejsou. Je totiž možné, že takto vysokou cenu zapříčiňuje nějaká další vychytávka, kterou však Apple prozradí až u představení iPhone 8.

V posledních týdnech se hovoří hlavně o umístěn Touch ID. Některé zdroje jasně říkají, že bude Touch ID zabudováno v displayi a bude dostupné buď jen na určitém místě, nebo po jeho celém prostoru. Jestliže tomu tak bude, určitě si to vyžádá speciální zpracování a výrobu. To samé pak platí i pro 3D Touch, který je podle analytika KGI Ming-Chi Kua zastaralý a je potřeba jej přepracovat pro co možná nejlepší využití v novém iPhone 8.

 

Všechny informace i chystaném iPhone 8 jsou však pořád jen v rovině spekulací. Nicméně s OLED displayem, bezdrátovým nabíjením a čelní kamerou s rozpoznávání obličeje už se víceméně počítá. Jaká ale bude skutečná cena nového iPhone je stále záhadou.

iphone 8 fb

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

    To bych jim to hodil na hlavu a dál používal pořád výborný a stále se zlepšující IPS

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Záměrné zpomalování iPhonů začali vyšetřovat i úřady v Itálii, posvítí si však i na konkurenční Samsung
Podívejte se na trailer RPG hry na iOS Harry Potter: Hogwarts Mystery
ireland-flag-icon
Apple začne splácet daně Irsku již během března, má to však háček
messenger-icon
Chyba v aplikaci Messenger způsobuje některým uživatelům iPhonů při jeho používání neopravitelné zaseknutí aplikace
iphone-7-donald-trump-icon
Trump svými antiimigračními zákony hrubě poškodí americkou ekonomiku, varují technologičtí giganti včetně Applu
Apple si pronajal obří kancelářskou budovu v Culver City, nejspíš z ní udělá sídlo týmů tvořících nové originální pořady
china-icon
Špatné pracovní podmínky v dodavatelském řetězci Applu se nelepší
Na autobusy přepravující zaměstnance Applu do práce útočí neznámí útočníci
Apple na svých chystaných pořadech nešetří. Jennifer Aniston a Reese Witherspoon si přijdou za jeden díl show zhruba 26 milionů korun
Apple chce pozvednout americkou ekonomiku, v příštích letech chystá obří investice a vytvoření tisíců nových pracovních míst
iOS a macOS sužuje nová chyba chaiOS. Po otevření speciálního odkazu se s nimi začnou dít zvláštní věci
Apple se umístil na šestém místě v žebříčku TOP 100 světových technologických lídrů
Apple čelí další žalobě, zlevněnou výměnou baterií se prý snaží zničit důkazy potvrzující neadekvátní snížení výkonu iPhonů
Dodavatelé dodali Applu první várku HomePodů, spuštění prodeje se tak nezadržitelně blíží
Obyčejné studentce střední školy se podařilo udělat rozhovor s Timem Cookem
Apple bojuje s HBO o další zajímavý sci-fi seriál, který by chtěl v následujících měsících natočit
fbi_apple_goverment_icon
Apple nám ve skutečnosti s mnoha případy pomáhá, přiznal šéf FBI
Apple příští týden otevře svůj 500. Apple Store, zároveň půjde o první prodejnu v Jižní Koreji