Zavřít reklamu

Ať už vlastníte nové iPhony, které disponují Face ID, anebo jste raději sáhli po ověřené klasice s Touch ID, tak v obou těchto případech můžete váš iPhone donutit, aby tyto biometrické ochrany dočasně deaktivoval. Rozhodně tímto nedojde k tomu, že se na vašem iPhonu úplně zruší uzamčení, ba naopak – pro odemčení iPhonu bude třeba zadat kódový zámek. To se může hodit například tehdy, kdybyste se ocitli v nebezpečí a někdo vám chtěl iPhone ukrást společně s tím, že by pro odemčení udělal cokoliv – ať už vám naskenoval obličej, anebo přiložil prst k Touch ID. Těchto situací může nastat hromady a pokud se chcete dozvědět, jak biometrickou ochranu vašeho iPhonu deaktivovat, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak dočasně deaktivovat Touch ID

V případě, že vlastníte iPhone 7 nebo starší, tak probíhá deaktivace Touch ID velmi jednoduše. Stačí, abyste podrželi boční (horní) zapínací tlačítko, dokud se na displeji neobjeví posuvník pro vypnutí zařízení. Jakmile se objeví, tak není třeba provádět žádné další akce. Touch ID se deaktivuje do té doby, dokud opět nezadáte správný kód. Jeho aktivace tedy proběhne až poté, co iPhone odemknete kódovým zámkem.

Jak dočasně deaktivovat Face ID

Pokud chcete deaktivovat Face ID na iPhonu X a novějším, včetně nových iPhonů 11 a 11 Pro (Max), tak postupujte následovně. Na iPhonu s Face ID společně podržte boční zapínací tlačítko společně s jedním z tlačítek pro změnu hlasitosti. Po několika chvilkách držení se na displeji objeví obrazovka s možností iPhone vypnout pomocí posuvníku. Ihned poté se i v tomto případě Face ID deaktivuje do té doby, dokud iPhone neodemknete klasickým kódovým zámkem. Obrazovku s posuvníkem stačí samozřejmě klasicky opustit.

Na závěr jen podotknu, že při deaktivaci Touch ID nebo Face ID nezáleží na tom, zdali je vaše zařízení zamknuté, anebo odemknuté. V případě, že je zamknuté, tak ihned další odemknutí budete muset provést pomocí kódového zámku. A v případě, že je zařízení odemknuté, tak se po přejití na obrazovku s možností vypnutí iPhonu zařízení automaticky uzamkne a musíte jej odemknout pomocí kódového zámku. Díky těmto postupům tedy můžete docílit toho, že se do vašeho iPhonu nikdo nedostane ani v případě, že by vás k tomu donutil podíváním se na displej, anebo přiložením prstu ke skeneru.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější