Zavřít reklamu

Je jedno, jak moc dobře bude na novém iPhonu X Face ID fungovat. Tak jako tak se najde plno fanoušků jablečné společnosti, kteří budou odstranění Touch ID zpochybňovat. Koneckonců, snímač otisků prstů je v iPhonech teprve 4 roky, přičemž poprvé se představil v roce 2013 s příchodem iPhonu 5s.

Nejspíše se nikdy nedozvíme, proč Apple tak sofistikované Touch ID vyměnil za Face ID, ale podle nedávných zpráv se Apple snažil Touch ID do iPhonu X implementovat – i tohle mohlo vést k opožděnějšímu datu vydání. Jestli by bylo lepší, aby byl iPhone X vydán později s Touch ID nebo ne, nechám jen na vás.

Začlenění čtečky otisku prstů do nového OLED displeje, už tak s kontroverzním výřezem, se ukázalo jako velice problematická záležitost. Proto se inženýři z Applu nakonec rozhodli Touch ID implementovat pouze do iPhone 8 a 8 Plus.

Existuje nespočet otázek, proč Apple zvolil zrovna tuhle cestu. Bylo Face ID jen plán B, který by se použil, pokud by se nepodařilo Touch ID zakomponovat přímo do displeje? Když se Apple snažil k Face ID přidat i Touch ID v displeji, a to se nepodařilo, proč čtečku prostě nedal na záda zařízení? Odpovědi na tyhle otázky zná jen a jen Apple a my se bohužel budeme muset prostě přizpůsobit. Třeba se příští rok dočkáme druhé generace iPhonu X, ve kterém se dočkáme jak Touch ID, tak Face ID. Záleží to i na samotném úspěchu nové biometrické autentizační metody.

Související články

Dnes nejčtenější