Zavřít reklamu

O tom, že se výroba iPhonu X neskutečně vleče, vás informujeme prakticky každý týden. Se špatnými zprávami tak bohužel přicházíme i dnes. Podle nejnovějších informací se totiž zdá, že je výrobní krize tak velká, že Apple nestihne předobjednané telefony dodat do ani konce tohoto roku.

Je to trochu paradox. Na nejočekávanější telefon v historii Applu si opravdu počkáte. Nejprve za to mohly pomalé dodávky displejů, poté (ne)vyřešení integrace Touch ID do displeje, problémy s bezdrátovým nabíjením a nyní se zas svaluje vina na dodávky 3D senzorů, které jsou potřeba pro Face ID. Kvůli tomu jsou prý objemy výroby nových iPhonů X tak malé, že se měří v desítkách tisíc jednotek za den.

Kvalita pokulhává

Ptáte se, co může být na 3D senzorech tak těžkého? Vyrobit je kvalitně. Jen ty nejkvalitnější jsou totiž v nových iPhonech použitelné. Těch je však podle zdrojů z výroby proklatě málo. Respektive s jejich přebytkem se rozhodně nepočítalo, takovouto výrobní krizi však prý nepředpokládal nikdo.

Výrobci 3D senzorů se prý ještě teď snaží své linky doladit tak, aby z nich vycházely produkty uspokojivé úrovně s ohledem na výrobní čas, zatím se to však úplně nedaří.

iPhone X:

 

Je důvod k panice?

Ač si zdroje myslí, že je vyřízení předobjednávek do konce tohoto roku téměř nereálné, podložit tuto informací ničím nemohou. Vzhledem k tomu, že o špatné dostupnosti informovali před časem i analytici z KGI, je tento scénář více než pravděpodobný.

Podle odhadů je nyní vyrobeno zhruba 2 milionů kusů iPhonů X, do konce října by pak mělo z linek vyjet dalších 10 milionů. V následujících měsících pak Apple vyrobí dalších 40 milionů. Těžko však říci, zda jsou tyto čísla s ohledem na patálie, které celou výrobu doprovází, vůbec reálná a zda je Apple schopen poptávku uspokojit. Pokud se mu to však nepodaří a iPhone X bude nedostatkovým zbožím, zadělá si na pořádný malér. Nechme se však překvapit.

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější