Zavřít reklamu

V posledních letech se u produktů od Applu neobjevilo pravděpodobně nic, co by vyvolalo takovou diskuzi, která se v posledních dnech strhla kolem nového Face ID. Je tedy jasné, že bude úspěch či neúspěch této novinky velice sledovaný a pravděpodobně určí, zda bude iPhone X v prodejích úspěšný a zda se Apple v příštích letech tímto směrem ubere či nikoliv.

Ale proč to všechno? Prostě jen kvůli tomu, že se lidé novinky vcelku obávají a nechtějí si připustit, že je čas Touch ID u konce. A i když Apple na všech frontách tvrdí, že je Face ID daleko bezpečnější a pro uživatele přívětivější, někteří zákaznicí to nepřijímají a těžko říci, zda vůbec někdy přijmou.

To však může být v budoucnu vcelku problém. Analytik KGI Securities Ming-Chi Kuo si totiž myslí, že budoucnost dalších iPhonů právě na letošních úspěších iPhonu X s Face ID závisí. Bylo by však bláhové si myslet, že od něj při neúspěchu v příštích letech Apple upustí. Otázkou spíše je, zda jej vnukne rovnou všem modelům, či jen tomu „prémiovějšímu“ (pokud takový bude).

Je návrat Touch ID vůbec reálny?

Nabízí se ale otázka, jak by Apple v příštím roce vyřešil zabezpečení u iPhonů bez Face ID. Kuo totiž ve své zprávě uvádí, že je vložení Touch ID do displeje stále velkou technologickou překážkou, u které není jistota, že bude v dohledné době vyřešena. To by se však mohlo změnit odebráním 3D Touch, které prý této technologii brání. Displeje pro 3D Touch jsou totiž silnější, což výrazně snižuje přesnost čtečky otisků prstů.

Těžko tedy říci, zda se Touch ID v budoucnu ještě dočkáme. Z variant v předchozích odstavcích to totiž spíše vypadá na jakousi Sofiinu volbu, které se však Apple snaží stůj co stůj vyhnout. Není se ale čemu divit, zavedené technologie by byla nejspíš velká chyba odstranit. Třeba nás však Apple opět svým důmyslným řešením v budoucnu překvapí a ukáže nám, proč si ho  spojujeme už řadu let s velkými inovacemi.

Související články

Dnes nejčtenější