• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 Apple Watch 3
  iStores.sk

  Za explozi sluchátek mohou baterie třetí strany, tvrdí Apple

  V březnu zažila jedna Australanka, která si přála zůstat v anonymitě, drsné probuzení v letadle. Cestovala z Číny do Austrálie, a tak si chtěla dlouhý let zpříjemnit posloucháním hudby. Používala sluchátka s aktivním potlačením okolního ruchu, která jí však explodovala v uších chvíli poté, co usnula. O incidentu informoval australský Úřad pro dopravní bezpečnost.

  „Když jsem se otočila, cítila jsem pálení na tváři. Jakmile jsem cítila to pálení, sluchátka jsem chytla a odhodila na zem. Sluchátka jiskřila a trochu hořela,“ uvedla Australanka. Ale naštěstí pro všechny letuška na palubě pohotově zareagovala, okamžitě na sluchátka nalila kbelík vody, a potom je v kbelíku odnesla do zadní části letadla.

  Úředníci nezveřejnili, o jaký typ sluchátek se přesně jednalo. Australanka měla na sobě nespecifikovaná sluchátka od Applu. Zástupce cupertinské společnosti uvedl, že vyšetřování ukázalo, že problém způsobily baterie třetí strany. Australanka je však zklamaná z reakce Applu a říká, že nikde na sluchátkách či na jejich obalu není uvedeno, jakou značku baterií by měla používat. AAA baterie zakoupila v Austrálii, ale není známá ani tovární značka, ani typ.

  Sluchátka zakoupila v roce 2014, a přestože nebylo uvedeno, o jaká sluchátka se přesně jednalo, je velice pravděpodobné, že to byly Beats Executive. Ta totiž používají baterie typu AAA a také mají funkci potlačení okolního ruchu. Žádná další sluchátka v nabídce Applu nemají vyměnitelné baterie.

  Žena utrpěla popáleniny na rukou, krku a hrudníku. Zranění se objevila i na obličeji. I když očekává od Applu finanční odškodnění, nevypadá to, že by měla společnost v úmyslu jí něco platit.

  apple beats fb

  Diskuze

   Tak ma skusenost a prezila. Teraz bude vediet, ze na ksicht si bude davat iba pasivnu elektroniku a este v lietadle kde su kto vie ake tlakove podmienky.

   Nejde o Beats ani apple protoze sluchatka nemaji co docineni s bateriemi, to ze si koupi nejaky shitky ktery ji buchnou neznamena ze za to muzou sluchatka to je jak kdyz vam upadne poloosa na aute a reknete spatnej benzin 🙂

   Tak když je zklamaná z reakce Applu tak s tím asi něco Apple má. A i když beats nevlastnil tak by se měli zachovat přinejmenším vstřícně protože za společnost převzali i závazky z minula.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  HighSky - Obchodujte online