Zavřít reklamu

WWDC 2016 icon

Dostat se na konferenci Applu není až tak jednoduché, to platilo i v případě WWDC. Zájem o konferenci je i přes cenu 1599$ (38 500 Kč) obrovský, a tak Apple losuje vývojáře, kteří se na konferenci dostanou. Je jasné, že například nadaní studenti neseženou 1599$ a proto Apple představil i speciální „scholarships“ program, do kterého věnoval 350 vstupů na týdenní WWDC. Zájemců o školní program bylo opravdu stovky, a tak Apple opět musel vybírat ty nejvíce talentované mladé vývojáře. Tim Cook na konferenci CEO jmenoval nejmladší účastnici WWDC, která se na konferenci dostala přes školní program.

Devítiletá Anvitha Vijay se stala nejmladší účastnici WWDC. Vijay pochází z Austrálie a stipendium získala za aplikaci pro iOS, která se jmenuje Smartkins Animals. Aplikace umožňuje dětem procházet zvuky více než 100 zvířat. Aplikaci si před WWDC stáhlo několik stovek uživatelů.

Vijay pro USA Today řekla: „Bylo to jako sen, být na WWDC a setkat se s několika lidmi, kteří mají stejné zájmy jako já. Chci se zlepšovat a vyvíjet aplikace, které budou mít pro lidi prospěch. Chci, aby lidé měli díky technologiím lepší život.

636016159248852917-061516-0182 (2)
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Vijay se prý začala učit sama programování už v sedmi letech, kdy sledovala na YouTube instruktážní videa a naprogramované aplikace následně zkoušela nahrávat do iPhonu mamky. Vijay nemůže vyvíjet pod svým Apple ID, protože abyste mohli mít Apple ID musí vám být nejméně 13 let. Anivitha řekla, že se již nyní učí programovat pokročilejší aplikace. Jedna z nich se má jmenovat GoalsHi a má dát studentům větší důvěru ve školu.

Apple během konference WWDC představil novou aplkaci Swift Playgrounds, která je určena především dětem a naučí snadno každého programovat ve Swiftu.

vijay fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: Macrumors.com

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější