Zavřít reklamu

Mac Studio, obzvlášť pokud jej osadíte procesorem Apple M1 Ultra, může co se výkonu týká, plnohodnotně nahradit současný Mac Pro. Apple však dal jasně najevo, že se nemá jednat o náhradu za Mac Pro, ale o další řadu počítačů vedle Mac mini, iMacu a Macu Pro. Senior viceprezident pro harwarové inženýrství John Ternus během představování Mac Studio uvedl doslova, že zvývá ještě jeden počítač, který musí přejít na procesory Apple silicon a tím je Mac Pro. John však také dodal, že to je však na jiný den.

 

Apple neuvedl, kdy se chystá představit nový Mac Pro vybavený procesorem Apple Silicon, ovšem vzhledem k okolnostem se zdá, že tak může udělat již velmi brzy a s největší pravděpodobností to bude přímo na letošním WWDC, pokud to nestihne ještě dříve. Velmi dobře informovaný zdroj Mark Gurman z Bloombergu uvedl, že se Apple chystá v květnu nebo červnu udělat další představení nových produktů z řady počítačů Mac a právě na červen připadá každoroční vývojářská konference WWDC.

Applu v současné době zbývá přejít na své vlastní procesory již jen u Mac Pro a také, pokud plánuje nadále pokračovat v řadě 27″ iMaců, musí uvést iMac s procesorem Apple Silicon. Ten který totiž včera skončil nabízel doposud jako poslední s Mac Pro pouze možnost zvolit v konfiguraci procesor od společnosti Intel.

Související články

Dnes nejčtenější

.