Zavřít reklamu

MacBook není zrovna nejlevnější záležitostí, a proto není divu, že ihned po zakoupení pokukujete po nějakém ochranném obalu. Drtivá většina krytů je vyrobena z tvrdého plastu, přičemž vybrat si můžete z různých barevných variant. Pokud chcete něco originálního, čím se budete odlišovat od ostatních, potom vás pravděpodobně uchvátí kolekce belgické společnosti Bambooti. Představila totiž speciální kryty pro MacBook Pro a iPhone vyrobené z kamene. Ano, čtete správně, z kamene tvrdého jako skála.

Belgická firma není v této oblasti žádným nováčkem, protože o ní bylo slyšet už v loňském roce, kdy představila dřevěné obaly na MacBook. Výrobce tehdy použil dřevo pocházející výhradně z udržitelně obhospodařovaných lesů. A nyní vsadil na jiný materiál, a to na kámen získaný z různých lomů po celém světě.

Společnost Bambooti spustila kampaň na crowdfundingovém portálu Kickstarter, kde chce vybrat 20 tisíc dolarů. Určitě se jí to podaří, protože už během prvního dne získala více než polovinu požadované částky. Jestliže se stanete prvními zákazníky, potom si koupíte kamenný obal na iPhone za 38 dolarů, což je asi 40 procent z maloobchodní ceny, a kamenný obal na MacBook za 71 dolarů, což je 30 procent z maloobchodní ceny.

Tvůrci unikátních krytů testovali jejich výdržnost. Vzali si kladívko a začali bouchat do kamenného obalu na MacBooku. Sice se objevily viditelné stopy po kladívku, ale nejsou známky prasklin, a tak obal naprosto splnil svůj účel a notebook dokonale ochránil. Podívejte se na testování kladívkem na videu:

Bambooti nabízí kamenné kryty v několika různých barevných variantách – stříbrné, černé, poušť, růžové, rustikální, oheň a podzim. Kryt je tlustý méně než 1 mm a přidá na váze navíc pouze 70 g. Do konce kampaně na Kickstarteru zbývá ještě 39 dní, ale už nyní je jasné, že se bude jednat o velice úspěšný projekt. A není se čemu divit, kdo by nechtěl tak perfektně chráněný MacBook či iPhone.

obal macbook fb

Dnes nejčtenější

.