Zavřít reklamu

Pokud si pohrajete s knihovnou v iTunes, získáte velmi efektní přehled o všech vašich albech, který navíc snadno přenesete také do všech iPodů nebo přístrojů s operačním systémem iOS. Až do příchodu nové verze iTunes bylo nutné i k legálně zakoupenému albu nahrát obal buď ručně nebo za něj zaplatit přímo Applu.

Apple si naštěstí po letech uvědomil, že uživatele nejsou zrovna nadšeni, když si ke svému legálně zakoupenému CD, které nagrabují do iTunes musí po zvolení možnosti získat obal, za tento obrázek zaplatit 99 centů. Politika iTunes Store se tedy v tomto směru změnila a nyní Apple nabízí možnost stáhnout si obal zcela zdarma. Stačí když vyberete album, kliknete pravým tlačítkem a zvolíte možnost Get Album Artwork. Apple vás následně upozorní na fakt, že aby mohl nahrát do iTunes Store obrázek daného alba, musí na své servery uložit informaci na tom, že se dané album ve vaší knihovně iTunes nachází. Pokud s touto podmínkou souhlasíte, stačí potvrdit a obrázek alba je automaticky vložen do iTunes a zobrazen u všech skladem z daného alba.

itunes_get_cover

Vzhledem k tomu, že u některých alb existuje celá řada verzí a obal se může lišit také s ohledem na jednotlivé krajiny, pokud se vám obal stažený přímo od Applu nelíbí, máte samozřejmě možnost nahrát vlastní obal. Například do google.com zadejte název alba za který vložte slovo cover a jistě najdete množství obalů včetně toho, který je na vašem originálním CD. Obal stačí stáhnout do počítače a v iTunes zvolit dané album. Následně v něm označte veškeré skladby a zvolte možnost Get Info a Artwork, kam nahrajete stažený obal.

itunes_deep_purple_now_what

Související články

Dnes nejčtenější