Objevily se reálné fotky iPhonu 8, takto bude vypadat!

Už v roce 2014 se začaly objevovat první informace o tom, jak by mohl vypadat iPhone 8. Znamená to tedy, že spekulace o výročním modelu nás bombardují už tři roky. Čím více se blíží datum představení, které by mělo být někdy v září, tím více renderů, návrhů a konceptů vyplouvá napovrch. A nyní se začaly na internetu šířit reálné fotografie, které nám dávají skutečný pohled na to, jak bude high-end zařízení cupertinské společnosti vypadat.

Apple by měl představit hned tři modely, a to vedle iPhonu 8 ještě iPhone 7s a iPhone 7s Plus, tedy aktualizované verze současného iPhonu 7 a 7 Plus. Poprvé se u aktualizovaných variant očekává významná hardwarová změna, přičemž zadní strana telefonu by už neměla být vyrobena z hliníku, ale ze skla. Důvodem přechodu na skleněná záda je podpora bezdrátového nabíjení, neboť přenášení proudu přes sklo je efektivnější.

Ačkoliv iPhone 7s i s jeho větším bratrem iPhonem 7s Plus budou působivými smartphony, spousta zákazníků se nemůže dočkat spíše iPhonu 8. Podle informací od několika důvěryhodných zdrojů by měl mít iPhone 8 zbrusu nový design. Už je více než jasné, že bude mít OLED displej od okraje k okraji, a tak doposud fyzické tlačítko Home Button bude integrováno pod displej.

V tomto okamžiku se názory analytiků rozchází. Víme, že Apple už řadu let pracuje na technologii, která by umožnila snímač otisků prstů Touch ID integrovat přímo do displeje iPhonu. Dokonce i některé zprávy naznačují, že by se tato technologie mohla objevit už u iPhonu 8. Ale zase určité zprávy tvrdí, že technologie ještě není tak dokonalá, a tak Apple bude nucen dát Touch ID na zadní stranu telefonu, jak tomu je například i u Samsungu Galaxy S8. Doufejme však, že odborníci v Applu našli způsob, jak zabudovat Touch ID do displeje, respektive pod displej.

Dobrou zprávou je, že už je údajně schválen finální design iPhonu 8, což potvrzují i tyto exkluzivní fotky:

Server BGR získal fotografie s maketou iPhonu 8, a tak se předpokládá, že Apple už dokončil design tolik očekávaného přístroje. Stejně jako tomu bylo i v minulých letech, maketa se předává do výrobních továren, kde podle ní začne výroba iPhonu. Z makety je patrné, že se na zadní straně nenachází Touch ID, ale jelikož se jedná o maketu, není ani jasné to, zda bude senzor Touch ID zakotven pod displejem.

Získané fotografie ukazují, že design iPhonu 8 se do značné míry ztotožňuje s nedávnými fámy. Disponuje displejem se zakřivením 2.5D, kdy maketa opět nenaznačuje to, zda se bude skutečně jednat o OLED displej. Při pohledu na zadní část je vidět, že duální kamera bude svisle, nikoliv vodorovně, jak je tomu u iPhonu 7 Plus. K předimenzování kamery došlo kvůli novému systému duálního fotoaparátu. Očekává se, že fotoaparát přinese zajímavé funkce, například podporu rozšířené reality. Pokud jste tajně doufali, že se Apple u iPhonu 8 vrátí opět k 3,5mm konektoru pro sluchátka, potom vás zklameme.

Do představení zbývají ještě čtyři měsíce, a tak se určitě objeví ještě další detaily. Ve skutečnosti se ještě ani neví, jak se bude nový telefon jmenovat. I když ho všichni označujeme za iPhone 8, toto označení nebylo doposud oficiálně potvrzeno. Je možné, že Apple zvolí namísto číselného označení iPhone X či iPhone Edition.

Apple iPhone 8 FB

Leitz

Diskuze

  Tom Dlesk

  Když píšete v článku že možná bude na zadní straně a poté že to je finální design iPhonu 8 tak na fotce je vidět pouze fotoaparát. 🙂 Podle mého když si to dali už patentovat tak s tímto revolučním prvkem u smartphonů, celkově u technologie, přijdou. 🙂

  Reagovat
  Kdér Dominik

  Nevím no asi to nebude ono ??

  Reagovat
  Radim Tylšar

  též jsem si toho všiml 😀 nějakej ťamík si to udělal v dílně a ani mu tam nic pořádně nesedí…kde je pak typické jabko na zadni straně + CE atd.? 4 čočka foťáku je vystouplá jako u 6/6s což uznejme se moc nepovedlo…

  Reagovat

  Radime, ty cekas na zadni strane CE logo? To nedavaji ani na funkcni predprodejni prototypy, a tohle je jenom maketa aby slo videt jak telefon bude ve zkutecnosti vypadat…kdyby jste si lidicky alespon precetli ten clanek nez zacnete tlachat.

  Martin Kalaš

  Že Vás baví tyhle spekulace pouštět do světa. Nekopírujte od ostatních, buďte originální! Počkáme si na oficiální představení. V tom je kouzlo okamžiku.

  Reagovat

  I tak se mi zdá zbytečné vydávat k „přelomovému“ iPhone 8 další iPhony. To bude muset bejt jejich cena fakt že hodně nízká aby si lidé koupili nějaký „podřadný“ model.

  Reagovat
  Tomáš Sochna

  Co je to za blbost ;D jaky vyznam by melo vyrabet a soucasne predstavovat „v tom pripade“ starsi ip 7s vedle noveho iphonu 8 ? 😀 zamyslete se nez vyjdete s takovym clankem… akorat ze sebe delate hlupaky a poustite do sveta kachny, jak dalsich xxx hloupych novinarskych radoby webu …

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Leitz