Zavřít reklamu

Už v roce 2014 se začaly objevovat první informace o tom, jak by mohl vypadat iPhone 8. Znamená to tedy, že spekulace o výročním modelu nás bombardují už tři roky. Čím více se blíží datum představení, které by mělo být někdy v září, tím více renderů, návrhů a konceptů vyplouvá napovrch. A nyní se začaly na internetu šířit reálné fotografie, které nám dávají skutečný pohled na to, jak bude high-end zařízení cupertinské společnosti vypadat.

Apple by měl představit hned tři modely, a to vedle iPhonu 8 ještě iPhone 7s a iPhone 7s Plus, tedy aktualizované verze současného iPhonu 7 a 7 Plus. Poprvé se u aktualizovaných variant očekává významná hardwarová změna, přičemž zadní strana telefonu by už neměla být vyrobena z hliníku, ale ze skla. Důvodem přechodu na skleněná záda je podpora bezdrátového nabíjení, neboť přenášení proudu přes sklo je efektivnější.

Ačkoliv iPhone 7s i s jeho větším bratrem iPhonem 7s Plus budou působivými smartphony, spousta zákazníků se nemůže dočkat spíše iPhonu 8. Podle informací od několika důvěryhodných zdrojů by měl mít iPhone 8 zbrusu nový design. Už je více než jasné, že bude mít OLED displej od okraje k okraji, a tak doposud fyzické tlačítko Home Button bude integrováno pod displej.

V tomto okamžiku se názory analytiků rozchází. Víme, že Apple už řadu let pracuje na technologii, která by umožnila snímač otisků prstů Touch ID integrovat přímo do displeje iPhonu. Dokonce i některé zprávy naznačují, že by se tato technologie mohla objevit už u iPhonu 8. Ale zase určité zprávy tvrdí, že technologie ještě není tak dokonalá, a tak Apple bude nucen dát Touch ID na zadní stranu telefonu, jak tomu je například i u Samsungu Galaxy S8. Doufejme však, že odborníci v Applu našli způsob, jak zabudovat Touch ID do displeje, respektive pod displej.

Dobrou zprávou je, že už je údajně schválen finální design iPhonu 8, což potvrzují i tyto exkluzivní fotky:

Server BGR získal fotografie s maketou iPhonu 8, a tak se předpokládá, že Apple už dokončil design tolik očekávaného přístroje. Stejně jako tomu bylo i v minulých letech, maketa se předává do výrobních továren, kde podle ní začne výroba iPhonu. Z makety je patrné, že se na zadní straně nenachází Touch ID, ale jelikož se jedná o maketu, není ani jasné to, zda bude senzor Touch ID zakotven pod displejem.

Získané fotografie ukazují, že design iPhonu 8 se do značné míry ztotožňuje s nedávnými fámy. Disponuje displejem se zakřivením 2.5D, kdy maketa opět nenaznačuje to, zda se bude skutečně jednat o OLED displej. Při pohledu na zadní část je vidět, že duální kamera bude svisle, nikoliv vodorovně, jak je tomu u iPhonu 7 Plus. K předimenzování kamery došlo kvůli novému systému duálního fotoaparátu. Očekává se, že fotoaparát přinese zajímavé funkce, například podporu rozšířené reality. Pokud jste tajně doufali, že se Apple u iPhonu 8 vrátí opět k 3,5mm konektoru pro sluchátka, potom vás zklameme.

Do představení zbývají ještě čtyři měsíce, a tak se určitě objeví ještě další detaily. Ve skutečnosti se ještě ani neví, jak se bude nový telefon jmenovat. I když ho všichni označujeme za iPhone 8, toto označení nebylo doposud oficiálně potvrzeno. Je možné, že Apple zvolí namísto číselného označení iPhone X či iPhone Edition.

Apple iPhone 8 FB

Dnes nejčtenější

.