Zavřít reklamu

Spolu s tím, jak se blíží představení letošního výročního iPhonu 8 / iPhonu X, se množí i nejrůznější spekulace o tom, jak by mohla nejnovější vlajková loď smartphonů od Applu vypadat a jakými funkcemi by mohla disponovat. Plno lidí z řad odborníků i veřejnosti pokládá téměř za samozřejmost zakřivený displej. Existuje ale pravděpodobnost, že jej nový iPhone 8 mít nebude.

S iPhonem 8 se pojí spousta zvěstí o jeho revolučnosti a převratnosti. Model, vydaný k desátému výročí iPhonu od Applu, by měl disponovat zcela novými funkcemi a revolučním designem. Řada lidí počítá s tím, že 5,8palcový high-endový model bude mít zakřivený OLED displej. Bylo by to vůbec poprvé, co by společnost Apple tento typ displejů zakomponovala do svých smartphonů. Zakřivené displeje se staly velmi populárními například u konkurenčního Samsungu.

Ne každý ale zastává názor, že k tomuto kroku skutečně Apple přistoupí. Podle nejnovější zprávy serveru MacRumors se hned několik analytiků shodlo na tom, že se cupertinská společnost bude minimálně ještě letos držet zavedeného designu displejů a neopustí ho ani u nejnovějšího 5,8palcového modelu. Existuje prý však pravděpodobnost, že by displej nového iPhonu mohl být 2.5D v podobném designu, jaký známe z novějších modelů.

Wayne Lam, analytik společnosti IHS Markit, říká:“Očekáváme, že Apple u svého speciálního modelu zařadí plochou implementaci OLED displeje, s designem, který se bude podobat současným 2.5D displejům.“ Lam není jediným analytikem, který razí tento názor – podobně mluví i analytici z čínské společnosti TrendForce. Na některé koncepty iPhonu 8 – včetně těch se zakřiveným displejem – se můžete podívat v galerii v článku.

iphone-8-concept-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.