iStores.sk
iStores.sk

Majitelé vozů s Apple CarPlay jsou s touto službou navýsost spokojeni

Server Macrumors přinesl zajímavé informace týkající se služby Apple CarPlay a spokojenosti uživatelů, kteří tuto službu ve svých vozech aktivně využívají. Společnost Strategy Analytics provedla v posledních týdnech menší průzkum spokojenosti mezi uživateli této služby. Výstupy tohoto průzkumu mohou udělat v Cupertinu radost jelikož se zdá, že jsou lidé s Apple CarPlay opravdu spokojeni. Naprostá většina dotázaných je s CarPlay spokojena a doporučila by jej svým známým a kamarádům.

Podle průzkumu bylo s CarPlay „velmi spokojeno“ 31% dotázaných. „Spokojeno“ bylo 54%. Zbylí dotázaní se vyjádřili buď neutrálně či negativně. Na první pohled se zdá, že by mělo jít o obrovský úspěch. Malý vzorek ovšem celý průzkum poněkud shazuje. Do průzkumu se totiž zapojilo pouze 70 osob, kteří vlastní loni vyrobený vůz s podporou tohoto systému. Naprostá většina z respondentů prý CarPlay používá jako hlavní zdroj zábavy ve svém voze – na úkor originálního vestavěného infotainment systému. 70% dotázaných využívá mapy od Applu, namísto vestavěného řešení od výrobce.

Z tohoto průzkumu se může zdát, že Apple vyladil tuto službu k dokonalosti. Opak je ovšem pravdou a inženýři z Applu před sebou mají ještě ohromný kopec práce. Jak můžete vidět na videu níže, práce s CarPlay není vůbec jednoduchá, jelikož existují závažné nedostatky v ovládání a v mnohých funkcích. Například konkurenční Androidauto je na tom podstatně lépe.

Zdroj: Macrumors

Leitz
Vstoupit do diskuze (9)

Diskuze

  Pavel Koníř

  Tak to nechápu. GUI je otřesné. Bez české siri nepoužitelné. Google je s jejich verzí Android auto lépe. Ale nebudu kvůli tomu přecházet na android. BTW v autě stejně používám waze a to zatím v CarPlay režimu není.

  Jiri Novak

  Leccos se da kousnout, ale v zahranici tolik dat nemam abych „uzivil“ online navigaci, vytaceni cisel 🙂 nerealne, opravdu to anglicky ani nemecky nezkomolim tak aby to siri pochopila 🙂 … proste zatim za mne pouzitelnost 20%

  Patrik Bednář

  Jak rikas ale na druhou stranu si musime uvedomit, ze to neni vytvoreno pro lidi z pralesu, jako je CR 😉 ale maji co vylepsovat.

  Tak nevím nevím. Jsem majitelem vozu s carplay a jsem spíše nasraný, než spokojený. Apple naprosto prdí na rozvoj. Po roce přidali tři ikony na přepínání aplikací a to je vše. Schází podpora českého diktování SMS, vytáčení českých jmen a hlavně krom Spotify tam nejsou žádné, ale vůbec žádné použitelné aplikace.

  Takže za mě totální selhání.

  Taky v autě mám Carplay, využivám spíše na pouštění hudby.
  Apple mapy nevyuzitelné proti původni navigaci v autě.
  Občas využívám k vytočení nějakého čisla.
  Trošku měmrzí funkce sms ta je pro mě absolutně nevyužitelná.

  Ono to je OK pytali sa 1000 ludi a len 70 z nich to pouziva a to bola ta vzorka 😀 A teraz vazne sluzba je na prd a ak niekto zvazuje aby si zamerne priplatil za radio v aute s podporou Apple Carplay mal by si to premysliet ale za seba nedoporucujem. Sam to nepouzivam hoci tu moznost v aute mam

  Tvrdá porážka. Je vidět, že se nestíhají zaměřovat na klíčové věci a jen tak tak, že ještě utlačí iPhone.
  Opravdu zklamání i když s mapami respektivě navigací docela pokročili. Ale jde to hrozně pomalu bez přidané hodnoty.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek