Návrhy nové podoby ikonického Apple Storu na 5th Avenue prozrazují, proč Apple odstraňuje skleněnou krychli

Včera jsme vás informovali o skutečnosti, že Apple začal demontovat skleněné panely legendárního Apple Store na 5. Avenue v New Yorku. Zatím není jasné, zda se po rekonstrukci opět ikonické skleněné krychle dočkáme. Apple chce svůj slavný obchod značně rozšířit a je možné, že do nového konceptu už skleněná kostka nebude zapadat. Společnost už skleněné desky obchodu vyměňovala v roce 2011, kdy se podařilo snížit počet z 90 na 15. Díky tomu bylo dosaženo minimalističtějšího designu.

Nyní se na světlo světa dostaly architektonické návrhy, díky kterým můžeme možnou podobu přepracovaného Apple Store spatřit. Jedním z důvodů, proč Apple rozebírá skleněnou krychli, může být nahrazení současného skleněného schodiště. Podle architektonických modelů vyrobených pro Normana Fostera, architekta Applu, má být skleněné schodiště nahrazeno keramickým. Zbytek návrhů se shoduje s designy ostatních Apple Storů, které prošly v poslední době rekonstrukcí. Zajímavostí jsou trubky, které vedou přímo z náměstí do obchodu v podzemí, aby se do prostoru dostalo přirozené světlo.

Zdroj: 9to5Mac

|
4
Leitz

Diskuze

  Dobrý večer, mám taký problém… Pridal som si do iTunes kreditnú kartu a automaticky hneď mi to zožralo 1,98€. Neviete, čo to má znamenať? Nič som nekupoval…

  Reagovat

  Osobně doufám, že žádné sklo neodstraní….jelikož by to jen dokazovalo, že se snaží vykašlat na to, co celou dobu propagoval Jobs…ten by se v hrobě obracel, jak se jeho vzpomínku snaží vymazat…..

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz