Zavřít reklamu

O tom, že Apple rekonstruuje svůj ikonický Apple Store na 5. Avenue v New Yorku, jsme vás informovali již několikrát. Jeden z nejznámějších Apple obchodů světa měl naplánovanou kompletní renovaci a přestavbu již poměrně dlouho, z počátku roku tak vše začalo. Nejdříve byl obchod uzavřen a přesunut dočasně jinam, poté započaly stavební práce. K těm se nyní přidá i kompletní demontáž skleněné konstrukce, která dělala z tohoto obchodu právě to ikonické místo, kterým Store na 5. Avenue vždy byl.

16. dubna společnost zažádala o povolení k tomu, aby bylo možné obrovské skleněné desky demontovat. Následující den bylo této žádosti vyhověno a včera večer se již objevila první zpráva o tom, že dělníci začaly jednotlivé skleněné panely rozebírat. Celá dekonstrukce společnost vyjde na nějaké 2 miliony dolarů a zcela hotová by měla být do 9. května.

Zatím není zcela jasné, jestli se skleněná konstrukce na svém původním místě znovu objeví. Apple plánuje zvětšit kapacitu obchodu na téměř dvojnásobek původního stavu. To si vyžádá značné přebudování nejen vnitřních prostor, ale také těch venkovních. Je tak velice dobře možné, že skleněná konstrukce již nebude zapadat do nového konceptu. Spíše se ovšem počítá s variantou, že se Apple tohoto ikonického stavebního prvku nevzdá a jen celou konstrukci zvětší natolik, aby dokázala pokrýt nově vzniklý obchod. Jedná se teprve o druhou demontáž této konstrukce. První proběhla v roce 2011, kdy bylo původní provedení, složené z 90 skleněných desek, nahrazeno novým, které obsahovalo pouze 15 skleněných panelů.

Apple 5. Avenue

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.