Zavřít reklamu

Letošní WWDC se rychle blíží a všichni se jistě těšíme na odhalení, co nového si pro nás Apple připravil pro iOS 11 a macOS 10.13. Kromě techto dvou systémů ale Apple také představí tvOS 11 a watchOS 4. Právě o systému pro Apple TV bude v tomto článku řeč. Podle neověřené zprávy od The Verifier se pro Apple TV chystá významná aktualizace. Nabídne například funkci Picture-in-Picture nebo řežim pro více uživatelů.

Když se uživatel přihlásí pod svým Apple ID, uvidí pouze svou hudbu a své playlisty v aplikaci Hudba. V aplikaci Fotky uvidí pouze své fotografie, na domovské stánce se mu zobrazí jeho aplikace a tak dále. The Verifier také ve zprávě uvádí, že změna uživatele je stejně jednoduchá jako přepnutí televizního kanálu. Přidání podpory více uživatelů by jistě uvítalo mnoho majitelů Apple TV. Systém iOS je v současnosti dělaný primárně pro jednoho uživale. U iPhonů je to logické, u iPadu naštěstí Apple v aktualizaci 9.3 přidal podporu sdílení, která je ale určena hlavně pro vzdělánání (education). Pokud by Apple tuto funkci do tvOS skutečně implementoval, je zde možnost, že se stejné vlastnosti dočkáme i u iOS 11.

Stránka také uvádí, že Apple TV získá podporu Picture-in-Picture (obraz v obraze), která si už dříve našla cestu na iOS i macOS. Uživatel může začít sledovat video přímo v aplikaci a následně si ho zmenšit do okna ukotveného k jednomu z okrajů obrazovky. Během sledování videa v menšim okně může jinak interagovat s Apple TV. Například můžete sledovat Netflix a zároveň se podívat na počasí nebo si zahrát hru. Nebude však pravděpodobně možné sledovat dvě videa zároveň.

Zpráva je zakončena stručným tvrzením, že Apple nadále zkoumá službu předplatného, s plánem implementování live EPG (Elektronický programový průvodce) do uživatelského prostředí Apple TV.

Tyto informace je však potřeba brát s rezervnou, nic není potvrzené. The Verifier vstoupil v Apple komunitě do popředí tento rok, kdy tvrdil, že iOS 11 přinese vylepšený Facetime a integraci Siri a iMessage nebo Smart Connector v iPhonu 8.

Zdroj: 9to5Mac

tvos-11-picture-in-picture fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější