Zavřít reklamu

Apple žaluje známou švýcarskou společnost Swatch, která se zabývá výrobou klasických hodinek. Podle informací z webu Applu vadí to, jaký použila švýcarská společnost slogan do své reklamy. Swatch ve své marketingové kampani používají slogan „Tick Different“, který se až příliš podobá Applovskému Think Different, tedy heslu, které Apple používal v marketingových materiálech v 90. letech. Apple již podal žalobu u švýcarského soudu a nyní se čeká, co bude dál.

Žaloba je postavena na tom, že výrobce hodinek zneužívá podobnosti jejich použitého sloganu s tím, se kterým se před dvaceti lety proslavil právě Apple. Právní zástupci Applu ve Švýcarsku žalobu minulý týden předložili federálnímu administrativnímu soudu.

Swatch používá slogan „Tick Different“ v reklamní kampani na hodinky Bellamy. Jedná se o modely s klasickým quartz strojkem, jejichž hlavní zvláštností je přítomnost NFC čipu pro bezdrátové platby za pomocí technologie NFC Visa. Aby byla žaloba úspěšná, Apple musí nějakým způsobem dokázat, že použitý slogan „Tick Different“ evokuje značku Apple u alespoň 50% dotázaných zákazníků.

Pokud se tak nestane, bude žaloba smetena ze stolu jako bezpředmětná. Pokud naopak Apple uspěje, švýcarský výrobce hodinek bude muset platit. Ředitel společnosti Nick Hayek se však brání tím, že tento konkrétní slogan je odvozený od jejich vlastní reklamní kampaně z 80. let, která nesla motto „Always different, always new“. Podobnost se sloganem Applu je prý čistě náhodná.

swatch apple tick different

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.