Jak přetáhl Steve Jobs špičkového zaměsnance Microsoftu do NeXTu pomocí sloganu z restaurace

Steva Jobse můžete buď milovat nebo nenávidět, nic mezi tím. Beze všeho šlo o skvělého vizionáře a obchodníka, který přinesl světu spoustu úžasných produktů. Na druhou stranu jeho povahu bylo těžké snášet a on neměl problém kohokoliv urazit či nepřiznat pravdu. Následující historka potvrzuje to, že na lidi zkrátka uměl zapůsobit všemožnými prostředky.

V roce 1990 byl hlavním zájmem Jobse NeXT, se kterým se snažil prorazit na počítačovém trhu. K tomu samozřejmě potřeboval ty nejlepší zaměstnance a jak bylo jeho zvykem, ty skutečné špičky v oboru se snažil nalákat on sám osobně. Jedním z nich byl Mike Slade, v té době pracující v Microsoftu, který se chystal za pár let vydat revoluční operační systém Windows 95. NeXTu se naopak v té době příliš nedařilo, což chtěl právě Jobs nalákáním špiček od konkurence změnit.

Steve si proto s Mikem Sladem domluvil schůzku, na kterou přicházel s jedním jediným cílem – přesvědčit jej k přechodu k němu.. Tvrdil mu, že v Seattlu pouze mrhá svým potenciálem. Jobs se dále snažil zapůsobit Silicon Valley a jeho prostředím. Předvedl tenkrát jednu ze svých řečí, kdy byl zcela ponořen do krás Palo Alto a Sladeovi řekl, že se jedná o speciální místo, které je jako Florencie v době italské renesance. Dále mluvil o spoustě talentovaných lidí v této oblasti, kde můžete narazit na studenta a o chvíli později třeba na astronauta.

Zapůsobit na lidi Steve Jobs rozhodně uměl.

Stevova slova samozřejmě Mika zaujala a později souhlasil s tím, že bude pracovat v NeXTu a přestěhuje se do Palo Alto. Zhruba rok poté Slade s manželkou jedli v italské restauraci Il Fornaio právě v Palo Alto. A když si prohlížel menu, všiml si, že na zadní straně je uvedeno „Palo Alto je jako Florencie v období italské renesance“. V tu chvíli to Sladeovi došlo – Steve Jobs ho přemluvil k přestěhování se a nástupu do NeXT díky sloganu z restauračního menu. Steve Jobs zkrátka věděl, jak na lidi zapůsobit, co jim říct, aby je nadchl pro danou věc stejně, jako byl on sám. A v tomto byl naprosto jedinečný.

| | Zdroj
12
Leitz

Diskuze

  Palo Alto a cele silikonove udolie muslelo byt uzasne miesto na zivot, az do roku 2008. Teraz je cela oblast znicena najvascou „inequallity“ a najvyssimi cenami byvania. San Francisco je doslova posrate od bezdomovcov. Takisto ludia co dochadzaju do firiem ako Google alebo Facebook, stravia v zapchach kazdy den hodiny casu.

  Reagovat

  Steva Jobse můžete buď nenávidět, nebo milovat, nic mezi tím.
  Je tady ovšem taky možnost, že ho máte úplně u prdele, a to je můj případ:)

  Reagovat

  Taky tak, je mi u prdele! Jen to potvrzuje to, že lidi jsou jen tupé hovada bez mozku. Ostatně tak, jako uživatelé iOS 🙂 Naštěstí se to nyní mění a iOS kopíruje android kde může, už začal staršími verzemi, nyní naplno zabral 11ctkou a pokračuje 12ctkou, možná ve verzi iOS-54 ho konečně dožene 😀

  Reagovat

  By mě zajímalo, co vede uživatele Androidu k tomu, že si čte články na webu o Applu a ještě navíc má potřebu trousit tady s****y. Tohle je jedna z věcí na internetu, která mne nepřestává iritovat. Ale je to prostě asi daň za anonymitu.

  Hmmm, ale musel jsi to přijít vyblinkat na Apple server. Teď utíkej za maminkou a řekni jí, jakého dementa porodila.

  Vypadá to, že pán je znalec jak iOS , tak Androidu. Obsah poznámky tomu odpovídá.

  Tak jako je tobě Jobs u prdele, tak je mě zase celej Android, vůbec se neseru do jeho kritizování a celkové se něj nezajímám ! Ale tobě koukám leží iOS v žaludku že lezeš na weby zaměřené přímo na Apple !

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz