iStores.sk
iStores.sk

iPhone 8 stále zvedá ceny akcií Applu. „Ještě to zdaleka nekončí,“ tvrdí analytici

Od představení 5,8-palcového iPhone 8 nás zatím ještě dělí minimálně šest měsíců, na trhu s akciemi se ale tato událost již nějakou dobu znatelně odráží. Většina analytiků razí názor, že nejnovější iPhone bude mezi zákazníky opravdu velkým hitem. V průběhu uplynulého měsíce již několik finančních analytiků zvedlo své cílové ceny akcií Applu na hranici mezi 150 a 185 dolary.

Analytik společnosti Citi Jim Suva například včera zvedl svou cílovou cenu akcií na 160 dolarů, podobně jako Tim Long z BMO Capital Markets. Ten zvedl svou cílovou cenu akcí Applu na tuto hodnotu koncem února. Akcie společnosti Apple snad ani nemohly odstartovat letošní rok lépe. V pondělí se jejich cena vyšplhala na výši 139,34 dolarů, což je jen krůček od rekordní částky 139,79 dolarů, které bylo dosaženo minulý týden.

Analytici předpovídají, že společnost Apple letos vydá trojici nových modelů iPhonů, o datu vydání se však stále ještě vedou debatu. Mělo by jít o „největší aktualizační cyklus“ od doby vydání iPhonu 6 v roce 2014. Značnou část předpovídaného úspěchu nových modelů zajisté sklidí prémiový model. Celkově by prodeje nových modelů měly značně předčit prodeje iPhonu 6. Nedostatek výraznějších změn v následujících modelů patřil mezi faktory, které se podepsaly na loňském historicky prvním poklesu prodejů iPhonů.

Zatím není jasné, zda se nový model, vydaný k desátému výročí iPhonu, bude jmenovat iPhone 8 nebo iPhone X, jisté však je, že přinese řadu dlouho očekávaných a relativně převratných změn, které by mohly k upgradu přimět i ty uživatele, kteří se neodhodlali k přechodu na iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus. Odhady tvrdí, že počet aktuálně používaných iPhonů činí okolo 715 milionů, z čehož 228 milionů tvoří „secondhandová“ zařízení. V době předpokládaného vydání letošního nového iPhonu bude podíl majitelů iPhonů, starých 2 a více let, odhadem činit 31%. Tato čísla nahrávají analytikům, předpovídajícím letošnímu modelu supercyklus.

Katy Huberty z Morgan Stanley navýšila svou cílovou cenu akcií Applu ze 150 dolarů na 154 dolarů, Steven Milunovich z UBS zvedl svou cílovou cenu akcií Applu ze 138 dolarů na 151 dolarů. Oproti Brianu Whiteovi, analytikovi společnosti Drexel Hamilton, se však stále ještě jedná o velmi konzervativní krok. White totiž svou cílovou cenu akcií navýšil dokonce na 185 dolarů. “ Stále věříme, že akcie Applu jsou jedněmi z nejméně doceňovaných na světě,“ uvedl White ve zprávě pro investory počátkem února.

iPhone 8 concept 3 FB

 

Zdroj: MacRumors

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  Bohužel si myslím, že tyto akcie po představení nového iPhonu zase klesnou. Nějaká očekávání jsou totiž trochu přemrštěná, ale doufám, že se pletu a iPhone 8 naplní všechna naše očekávání 😉

  mám v plánu si 1 akcii koupit (1 protože jsem chudý student), ale až to klesne po představení noveho iphonu. pak to bude zase klesat a pak se bude mluvit o iphonu 9 a pujde to nahoru zase. Nekdo poradí kde se to kupuje?

  no jsem zvedav, kdyz hodlaji predstavit iphone 7, 7 plus a 8 nebo X. kolik lidi si koupi esko.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Jak před 10 lety vznikaly vůbec první emoji pro iPhone
Podívejte se na zajímavý koncept iPhonu XI s 3D hologramem
Apple vydal iOS 11.2.5 Beta 5 a Public Beta 5
iOS 11.2.2 výrazně snižuje výkon iPhonu 6, po aktualizaci je až o 50 % pomalejší
8 aplikací pro iOS a watchOS, které dnes stáhnete zcela zdarma (11.1.2018)
V Apple Storu vzplanul další iPhone, opět při výměně baterie
Výrobci Android telefonů se snaží okopírovat Face ID. Moc se jim to ale zatím nedaří
Apple začal podepisovat starší verze iOS. Můžete se tak vrátit z iOS 11 na iOS 10 i starší [aktualizace]
iPhone 8, 8 Plus a X byly v listopadu nejprodávanějšími smartphony
Plánujete si nechat levně vyměnit starou baterii v iPhonu? V Česku si budete muset počkat
7 nejzajímavějších chytrých produktů pro Apple zařízení z CES 2018
7 skvělých aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (10.1.2018)
Reklamním společnostem si nelíbí omezení reklam v novém Safari, přichází o stovky milionů dolarů
iPhone 6s camera icon
O záměrné zpomalování starších iPhonů se začala zajímat i americká prokuratura
S tímto novým dokem od Satechi můžete najednou nabíjet iPhone i Apple Watch
LG by mělo letos Applu dodávat Face ID komponenty pro iPad Pro, iPhone X Plus a iPhone X
Jak v aplikaci Počasí na iOS změnit stupně Fahrenheita na stupně Celsia
8 skvělých aplikací pro iPhone, iPad a iPod touch, které dnes stáhnete zcela zdarma (9.1.2018)