Zavřít reklamu

Konference Applu jsou jedny z nejvíce sledovaných technologických událostí po celém světě. Na každé konferenci kalifornská společnost představí něco nového – novou verzi operačního systému, novou službu či nový produkt. Jeden ze Special eventů se obvykle koná i na jaře a tento rok by tomu nemělo být jinak. Ještě než se podíváme na kompletní souhrn, co by měl Apple tentokrát představit, musíme si připomenout, co Tim Cook a jeho tým představili minulý rok.

V loňském roce se konference konala 21. března. Tim Cook a vysoce postavení inženýři na ní představili 4″ iPhone SE, který je stejně výkonný jako 4,7palcový a 5,5palcový iPhone 6s Plus. Za velkého potlesku představil Apple i 9,7″ iPad Pro či nové řemínky pro Apple Watch.

Před dvěma lety, konkrétně 9. března 2015 představil Apple opět nový hardware – tentokrát, to ale byl 12palcový MacBook, slevu pro Apple TV 3. generace nebo aktualizovaný MacBook Air a MacBook Pro.Přeskočíme-li do roku 2012 zjistíme, že Apple představil třetí generaci Apple TV a také iPad. Rok předtím předstoupil před plný sál Steve Jobs, který světu ukázal iPad 2. V roce 2013 a 2014 se žádná jarní konference nekonala.

S čím se tedy Apple vytáhne letos? Na to se podrobněji podíváme v dnešním souhrnném článku.

iPad

Kalifornská společnost aktuálně prodává pět modelů iPadu, a to konkrétně iPad mini 2, iPad mini 4, iPad Air 2, 9,7palcový iPad Pro a 12,9palcový iPad Pro. Již dříve ředitel pro oddělení tabletu a počítačů společnosti IHS Markit, Rhoda Alexander, řekl, že Apple pravděpodobně představí 10,5″ iPad Pro, který podle něho dostane vylepšenou obrazovku, jenž nabídne stejnou jemnost obrazu jako současný 9,7″ iPad Pro, tedy 264ppi. Rozlišení jako takové však vzroste na předpokládaných 2 224 x 1 536 pixelů.

Další informace naznačují, že tablet bude velikostně stejně velký jako 9,7″ verze iPadu Pro, s tím, že Apple výrazně zmenší rámeček okolo displeje. Díky tomu by měl mít 10,5″ iPad Pro větší displej při zachování rozměrů jako jeho menší bratříček. Ve finále by tak mohl být nový tablet z dílny Applu téměř bezrámečkový, což by ale mohlo způsobovat problémy při držení iPadu v ruce. Poslední zprávy nám ještě nepřímo potvrzují, že pokud Apple nový 10,5″ iPad Pro představí, tak ho budeme moci zakoupit až v květnu nebo červnu letošního roku.

Dobře informovaný server Macotakara.jp na konci února sdělil, že by Apple mohl představit ještě 7,9″ iPad Pro, který by nahradil iPad mini 4. generace. I nejmenší iPad z řady iPadů Pro by měl dostat vlastnosti všech modelů – Smart Connector, čtveřici reproduktorů, podporu Apple Pencil a True Tone displej.

Níže se můžete podívat na koncepty nového iPadu:

iPhone

Další novinkou, kterou by měl Apple ukázat na jarní konferenci je podle již zmiňovaného webu Macotakara zbrusu nová varianta iPhone 7 RediPhone 7 Plus Red. Mělo by se jednat o hardwarově nepozměněný iPhone 7 ovšem v červené variantě. Zmiňovaná barevná varianta je typická pro produkty řady (RED), která je spjata s charitativní činností Applu. Kalifornská společnost nabízí produkty z řady (RED) již deset let a přispěla díky nim od počátku projektu více než 350 milionů amerických dolarů. Apple z každého zakoupeného produktu ze zmiňované produktové řady totiž zasílá peníze na charitativní účely.

Kromě nové barvy pro iPhone 7 by měl také Apple představit novou 128GB variantu iPhone SE, která se s největší pravděpodobností bude nadále prodávat ve stejné verzi v jaké můžeme zakoupit „Eséčko“ dnes, ovšem k variantě 16 a 64GB bude nabízena i nová 128GB varianta.

Mac

Několik odborníků, ale i běžných uživatelů, již několik měsíců tvrdí, že je pomalu ale jistě na čase, aby Apple aktualizoval iMac, Mac mini či Mac Pro. Mnoho fanoušků se domnívalo, že Tim Cook se pomalu chystá pohřbít desktopové počítače, to ale dříve vyvrátil ve zprávě pro vysoce postavené zaměstnance. Tím CEO nepřímo naznačil, že by brzy mohl Apple vydat nové desktopové počítače. Apple poslední dobou před iMacy upřednostňoval, především MacBooky, které stále dostávaly lepší technologie. Dočkáme se tedy na jarním eventu nového iMacu s Magic Keyboard, která bude mít Touch Bar? Možné to určitě je.

Tak nějak s jistotou ale můžeme počítat s aktualizací 12″ MacBooku, který Apple poprvé ukázal přesně před dvěma lety a minulý rok na jaře jej aktualizoval. Očekává se tedy, že i letos se malý MacBook s jedním USB-C portem dočká nového nového hardwaru, ale větší novinek se pravděpodobně nedočkáme. Proslýchá se ovšem, že by cena měla jít dolu.

Apple Watch

Jak je to s jablečnými hodinkami? Analytici se svými názory poněkud rozchází, někteří tvrdí, že je pro Apple krátká doba, aby představoval další novou verzi hodinek. Jiní zase tvrdí, že by to byl od Applu dobrý tah. Oba dva pomyslné tábory jsou však zastánci názoru, že by Apple opět mohl představit na jarní konferenci nové řemínky z nových materiálů a různých barev. Je zajímavé, že některé modely Apple Watch Series 2 jsou v současné době na online Apple Store vyprodané, což by mohlo naznačovat alespoň menší vylepšení dočasné série, nikoliv příchod série nové.

Apple Watch Series 3, které budou pravděpodobně představeny až v září po boku nových iPhonů, by měly dostat větší baterii a téměř tradičně by mělo dojít i k navýšení výkonu díky novému procesoru. Údajně se opět nedočkáme zásadní změny v designu a uvnitř hodinek bychom neměli nalézt ani nové senzory.

Apple Park

Další faktor, který by mohl o konání konference rozhodovat, je stavba Apple Parku. Otevření nového sídla je naplánováno pro některé zaměstnance už na duben, ale v samotném areále se nachází ještě významné Steve Jobs Theater, které nabídne hlediště pro 1000 diváků. Ve zmiňovaném divadle by měl Apple představovat nové produkty.

Dle samotného Applu je naplánováno otevření Steve Jobs Theater až na pozdější měsíce v tomto roce, což napovídá, že slavnostní otevření proběhne při eventu v záři, kdy by měl být představen iPhone 7s či iPhone 8 (nebo rovnou oba). Otázkou tedy stále zůstává, zda-li by Apple naposledy na jaře uspořádá event na jiném místě než je Apple Park.

Jaká je ale pravděpodobnost, že Apple skutečně uspořádá akci na jaře letošního roku? Dle odborníků záleží především na tom, zda-li jsou nové iPady či iMacy připraveny vstoupit na trh. 100% jistotu o konání eventu zatím bohužel nemáme. Oznámení nové barvy pro iPhone 7 nebo zvětšení úložiště pro iPhone SE by totiž Apple mohl oznámit skrze tiskovou zprávu, podobně jako to udělal minulý rok, když pomocí tiskové zprávy vydal 12palcový MacBook v barvě Rose Gold.

apple-store-logo-green-fb

*Zdroj: 9to5mac.com

Dnes nejčtenější

.