Zavřít reklamu

K novému iPhonu 8, a jeho úspěchu, se včera vyjádřila analytička známe společnosti Morgan Stanley, Katy Huberty. Ve svém komentáři se nesnažila přijít s žádnou novinkou, spíše se zaměřovala na to, jaký by mohl mít plánovaný iPhone 8 úspěch v případě, že se opravdu potvrdí přítomnost nejvíce spekulovaných vlastností. Pokud nový iPhone opravdu dostane to, o čem se mluví, bude podle Katy velmi úspěšným zařízením i přes to, že má přijít se značně zvýšenou cenou.

Huberty ve svém textu v podstatě shrnuje všechny dosavadní poznatky o nových iPhonech, které znějí reálně nebo které má sama ze svých zdrojů potvrzené. Znovu se tedy objevují informace o kompletním překopáním designu, které je spojené především s přítomností bezdrátového nabíjení a nového displeje, který bude roztažen na značnou část předního strany telefonu.

Asi nejzajímavější částí z celého textu je predikce prodejní úspěšnosti. Katy Huberty uvádí, že očekává značný nárůst prodejů například v Číně, tedy na trhu, který se v posledních měsících pro Apple nevyvíjí zcela podle představ. Uživatelé v Číně neprojevovali příliš vysoký zájem o nové iPhony vzhledem k nižší úrovni inovací. To se má ovšem s novými iPhony 8 změnit.

kgi-iphone-stacked-logic-board

Uživatelé s dva roky a staršími telefony budou mít tentokrát opravdu mnoho důvodů pro nákup nového modelu. Jedním z hlavních taháků má být zlepšená výdrž baterie v iPhonu 8. O ní se mluví již delší dobu a podle posledních zpráv to vypadá, že se Applu podaří vměstnat baterii o velikosti té z iPhonu 7 Plus, do těla o velikosti iPhonu 7. Pokud se tak stane, celková výdrž zařízení se podstatně zlepší. Napomůže tomu i mnohem úspornější OLED panel. Na základě všech těchto informací to byla právě společnost Morgan Stanley, která zvýšila předpokládanou cílovou cenu akcií Applu na 154 dolarů. Vypadá to, že Applu letos opravdu věří a očekávají nové a skvělé produkty.

iPhone 8 koncept FB

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.