Zavřít reklamu

Nové iPhony XS a XS Max už zhruba dva týdny v prodeji, což je ideální doba na to, udělat si o novinkách pěkný obrázek. Svůj postoj k novým iPhonům se rozhodla sdělit i společnost Consumer Reports, která je neziskovou organizací zabývající se testováním všemožných produktů. Dle Consumer Reports je hlavní zbraní nových iPhonů výdrž baterie, která překonává i očekávání samotného Applu.

Výdrž baterie se testovala při úkonech, které by běžný uživatel mohl denně použít. Proces zahrnoval prohlížení internetu, fotografování, navigaci či poslech hudby. Jas byl u obou iPhonů nastavený vždy na 100%. iPhone XS vydržel na jedno nabití 24,5h, jeho vetší kolega 26h. V minulém roce podstoupil ten samý test i iPhone X, na jedno nabití ale vydržel pouhých 19,5h.

Pekelně dlouhé nabíjení

Problém vidí Consumer Reports u nabíjení, jelikož nové iPhony jsou dodávány s pomalým 5W nabíjecím adaptérem. Nabití iPhonu XS z 0 na 100% tak trvá více než 3 hodiny, u XS Max pak téměř 3,5h. To je oproti konkurenci výrazně delší doba. Samsung Galaxy Note 9, který má kapacitu baterie 4000 mAh a je dodáván s rychlonabíjecím adaptérem, trvá nabít méně než 2 hodiny.

Poté přišel na řadu test, který by nejednomu skalnímu fanouškovi způsobil velké mrazení v zádech. Došlo totiž na zátěžový test, při kterém je zařízení umístěno do rotační komory o průměru zhruba 75 centimetrů. V této komoře pak smartphone létá volným pádem ze strany na stranu, kontrola zařízení se pak provádí po 50 a 100 úderech o stěny. Do komory byly postupně vhozeny tři modely iPhonu XS a dva modely XS Max. iPhone XS vykazoval známky těžkého poškození už po 50 úderech, po 100 úderech byly dva ze tří iPhonů takřka na odpis. Lépe dopadl iPhone XS Max, jeden vyvázl z téhle „komory smrti“ bez poškození, druhý potom s prasklým zadním sklem. V tomhle testu dopadl lépe Samsung Galaxy Note 9, který vyvázl bez poškozeného zadního i předního skla.

Fotoaparát se dle testerů Consumer Reports dočkal jen malého zdokonalení, přičemž největší pokrok je vidět u režimu Portrét. S tímhle tvrzením by nejspíše neouhlasil filmový tvůrce Richard Lackey, podle kterého se kamera u nových iPhonů dočkala mnoha vylepšení. Tak či tak, nové iPhony si odnesly z testu Consumer Reports hezkých 82 bodů a předčily tak Samsung Galaxy S9 nebo OnePlus 6. Více bodů dostal jen Samsung Galaxy Note 9, a to 83.

iphone xs max fb

Dnes nejčtenější

.