Zavřít reklamu

Ačkoli je teprve začátek nového roku a představení dalšího vlajkového smartphonu od Applu nás čeká přibližně až za tři čtvrtě roku, už nyní o iPhonu 8 (možná iPhonu 7s) víme spoustu informací. Je to zejména z toho důvodu, že iPhone letos slaví 10 let od představení prvního modelu, a tak všichni očekávají, že si Apple na letošní rok přichystal opravdovou revoluci. Všechny dosavadní úniky tomu skutečně nasvědčují, i když stále nic není jisté a i samotný Apple ještě neví, co všechno iPhone 8 (nebo iPhone 7s) nabídne, jelikož testuje několik prototypů.

Už od představení iPhonu 7 minulý rok v září se začaly všude objevovat koncepty nadcházejícího modelu. Sám jsem jich viděl desítky, ale ani jeden nestál za to, protože se vůbec neřídily informacemi, které o chystaném iPhonu víme, a tak byly buďto moc futuristické nebo naopak nudné. Nyní jsem ale narazil na koncept, který je nejpřesnější ze všech a disponuje snad všemi novinkami, o kterých se ve spojitosti s iPhonem 8 spekuluje.

Autorem konceptu je německý web Handy Abovergleich, který svůj iPhone 8 ukazuje stejně, jako prezentuje své iPhony Apple na svých oficiálních stránkách. Jeho koncept zahrnuje celkem tři modely – iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone 8 Pro, přičemž poslední zmiňovaný má displej o uhlopříčce 5,8″ a podporuje Apple Pencil. Práve podporu stylusu pro iPhone si nechal Apple nedávno patentovat. Všechny tři modely disponuji zahnutým AMOLED displejem, který je přes celou přední část, tudíž telefon nemá žádné rámečky. Ze skla je i celá zadní strana telefonu a rám je pak zkonstruovaný z nerezové oceli, což přesně sedí s nejnovějšími spekulacemi.

Home Button s Touch ID je vzhledem k bezrámečkové konstrukci zabudovaný přímo v displeji a nabízí haptickou odezvu. Kromě Touch ID disponuje koncept i čtečkou oční duhovky, což je také jedna ze spekulovaných novinek. Na větších modelech nechybí ani duální fotoaparát, jehož čočka nově nevyčnívá. Stejně tak pro všechny modely nechybí ani nové barevné provedení Jet White společně s černo-zlatou variantou.

Na závěr tu pak máme USB-C namísto Lightning portu, o čemž se v poslední době také vedou žhavé diskuze. No a na úplný konec se koncept iPhonu 8 chlubí bezdrátovým nabíjením na vzdálenost až 3 metrů, ke kterému bude ale potřeba ještě speciální nabíječka, jenž se zcela jistě bude prodávat zvlášť. Apple by ji ale mohl zakomponovat do svých počítačů nebo Apple TV. Bezdrátové nabíjení vyvíjí Apple společně se společností Energous, která před dvěma týdny naznačila, že první zařízení vybavené touto technologií bude právě chystaný smartphone od Applu.

iPhone 8 koncept FB

Související články

Dnes nejčtenější

.