Zavřít reklamu

Vánoce se blíží a s nimi přichází na řadu dárky, které (snad) všichni najdeme pod stromečkem. Zařízení od Applu se tradičně umisťují vysoko, v různých předvánočních průzkumech ohledně nejžádanějších dárků. A letos to opět není jinak. iPhone válcuje jakoukoliv konkurenci a podle nejnovějších předvánočních průzkumů je tím nejžádanějším dárkem, kteří by si lidé přáli pod stromečkem. Průzkum se konal v USA a odpovídalo přes 1000 respondentů. Druhé místo v žebřičku popularity obsadil MacBook. Apple tak vánočním dárkům opět dominuje.  

Informace poskytl analytik ze společnosti Piper Jaffray, která se každý rok zaměřuje na předvánoční průzkumy popularity jednotlivých produktů. V oblasti techniky si opět vede skvěle Apple. V letošním roce by chtělo nový iPhone dostat 7,2% respondentů. Oproti loňskému roku se jedná o nárůst o 2%, oproti roku 2014 je to naopak o 1,4% nižší hodnota. I tak ovšem iPhone válcuje konkurenční produkty.

Na druhém místě se umístil MacBook s 2,1% a třetí příčku letos zastává Xbox. Na následujících místech se nachází chytré hodinky, Playstation (který je v USA méně populární, než Xbox), GoPro kamery a další. Kompletní seznam nejžádanějších dárků najdete níže v tabulce. Zajímavé je také meziroční srovnání na kterém je jasně vidět, které produkty jsou stálicemi a které zažívají explozi v popularitě.

screen-shot-2016-11-28-at-16-02-15

Zdroj: Cultofmac

Dnes nejčtenější

.