Zavřít reklamu

Pokud ještě stále nemáte pro blízkou osobu dárek a nebo pokud vše řešíte na poslední chvíli, tak zbystřete. V případě, že někomu chcete udělat radost, tak můžete dotyčné osobě darovat nějakou hru či aplikaci z App Storu v iOS. V dnešním vánočním návodě vám tedy ukážu, jak můžete pomocí jednoduchých kroků darovat položku z App Storu. Nejedná se o nic složitého a pokud už nechcete zbytečně chodit nikam do obchodu, tak se darování aplikace z App Storu jeví jako skvělá možnost, jak ukázat, že jste nezapomněli. Vrhněme se tedy na to.

Jak darovat hru či aplikaci z iOS App Storu

Na našem iPhonu či iPadu si otevřeme nativní aplikaci App Store. Nyní pomocí vyhledávače najdeme aplikaci, kterou chceme darovat. Poté u ní klikneme na tlačítko tří teček a z menu, které se zobrazí, vybereme možnost Darovat aplikaci. Objeví se jednoduché okno, ve kterém vyplníte e-mail obdarované osoby, vaše jméno a samozřejmě zprávu, do které můžete zahrnout vzkaz o 200 znacích. Velice zajímavou funkcí poté je, že si můžete vybrat, kdy se dárek zašle. V tomto případě se tedy hodí 24. prosinec, a tak tohle datum navolíme. Poté tapneme v pravém horním rohu obrazovky na tlačítko Další. Nyní máme možnost vybrat si motiv, který se vyobrazí při vyzvedávání dárku. Po vybrání klikneme opět na Další, na dalším slidu si už pouze zkontrolujeme, zda-li jsou všechny údaje dobře vyplněné a klikneme na Koupit.

Jak darovat hru či aplikaci z Mac App Storu

V případě darování hry či aplikace z Mac App Storu je postup o něco složitější. Oficiální způsob, jak darovat hru či aplikaci totiž neexistuje, avšak jednoduše můžete darovat dárkovou kartičku z iTunes. Postup je následující – na našem Macu či MacBooku otevřeme aplikaci iTunes. Po načtení klikneme v horním menu na záložku Obchod. Poté na hlavní stránce klikneme na položku Poslat dárek. Objeví se nové okno, ve kterém stejně jako v případě iOS vyplníme e-mail, naše jméno a samozřejmě zprávu. Nyní však musíme vybrat částku, kterou chceme dotyčnému darovat. Můžete si vybrat z předpřipravených částek a nebo můžete kliknout na možnost Jiné, ve které si zvolíte vlastní částku v rozmezí 300 – 2.500 Kč. Poté klikneme na tlačítko Další a vybereme motiv, který potvrdíme opět tlačítkem Další. Nyní už pouze stačí zkontrolovat údaje a stisknout tlačítko Koupit dárek. Bohužel, v tomto případě nemůžete přesně určit, co si obdarovaný za dárkovou kartu zakoupí.

Pamatujte ale na to, že Vánoce nejsou jen o dárcích. Především byste si měli užít klidu společně s blízkými osobami, které máte rádi. Ládovat se cukrovím a samozřejmě řízkem s bramborovým salátem. Přesně o tomto jsou Vánoce a dárky jsou pouhou třešničkou na dortu, která prostě a jednoduše není třeba. Za celou redakci Letem světem Applem vám tímto přeji klidně prožité vánoční svátky a samozřejmě úspěšný nový rok 2019.

darek_ios_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.