Zavřít reklamu

Spoustu uživatelů si stěžuje na to, že nový MacBook Pro není výkonný. Že nenabízí současné výkonnější procesory Kaby Lake (které ovšem zatím jaksi nejsou), nabízí jen 16GB RAM a tak dále a tak dále. Výtek oproti nové generaci MacBooků se objevilo opravdu hodně. Spousta uživatelů také řešila, zda-li se jim vlastně přechod na nový stroj vyplatí. Loňský model je na tom dnes stále ještě velmi dobře, ale co takový původní Retina MacBook Pro z roku 2012? Mnoho uživatelů mění své MacBooky po 4-5 letech. Jak si tedy nový model vede proti tomu původnímu, v rychlosti renderingu ve Final Cut Pro X?

O srovnání se postaral video editor na volné noze, Peter Wiggins z webu fcp.co. V testu provedl rendering videa jak na starém stroji, tak na tom novém. Oba modely měly naprosto totožné podmínky. Jednalo se o minutu a půl dlouhý spot, ve kterém se střídalo několik kamerových úhlů z několika kamer, několik efektů, post processing a další.

Retina MacBook Pro z roku 2012 si s úkolem poradil za 5 minut a 50 sekund. Letošnímu modelu to trvalo pouze 3 minuty a 5 sekund. Rozdíl je tedy značný. Wiggins si také pochvaluje stabilitu systému v průběhu náročných operací, jakými jsou například vysílání skrze několik FHD kamer. V předchozích modelech prý docházelo k častému padaní. Vynikající je prý také nový SSD disk, který dokáže zapisovat video v reálném čase, které vykresluje rychlostí více než 2000 fps. Recenze zaujala i Phila Shillera, který se o ní zmínil na Twitteru. Nejspíš to ale neměl dělat, jelikož ho následně začali bombardovat uživatelé s tím, kdy Apple vydá aktualizovaný MacPro

fcp

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.