• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  OLED displeje u příštích iPhonů? O krůček blíž k realizaci

  Nově jmenovaný generální ředitel japonského výrobce displejů Sharp, Tai Jeng-wu, o uplynulém víkendu svým způsobem potvrdil rozšířené fámy o tom, že Apple plánuje u příští generace iPhonů zavést OLED displeje. Tai komentoval plány Applu do budoucna, a to v rámci svého projevu ke studentům své alma mater Tatung University, která mu v sobotu slavnostně udělila čestný doktorát. 

  Přirozený vývoj

  „iPhone se postupem let přirozeně vyvíjel a nyní přechází z LTPS na OLED panely,“ prohlásil Tai. „Nevíme, zda OLED bude u iPhonů od Applu hitem, ale bez toho, aby se Apple vydal touto cestou a transformoval se, nemůže dojít k žádné inovaci. Je to krize, ale zároveň i příležitost.“ Tai byl do své funkce ve společnosti Sharp jmenován letos v srpnu. Zároveň působí jako člen vedení ve společnosti Foxconn, je v pozici, ve které může vědět s jistotou ledacos.

  Jubilejní iPhone?

  Sharp po léta dodával Applu LCD panely pro použití u nejrůznějších produktů. Foxconn zase zpracovává podstatnou část objemu výroby pro kalifornského technologického giganta. Tai dále pokračoval prohlášením, že SHARP buduje novou továrnu na OLED panely v Japonsku. To společnosti dodává potenciál v možné produkci pro Spojené státy. „Pokud po nás klíčový zákazník bude požadovat výrobu přímo v Americe, bude to pro nás proveditelné?“ ptal se Tai. V krátkém čase, který mu byl v sobotu poskytnut, nestihl Tai uvést žádná specifika ohledně možného spuštění výroby iPhonů s OLED displejem. Podle zasvěcených zdrojů z oblasti průmyslu bude příští generace iPhonů skutečně disponovat OLED displejem. Vzhledem k tomu, že příští rok iPhone oslaví kulaté výročí, se dají při této příležitosti očekávat skutečně revoluční změny.

  iPhone 8 OLED FB

  Zdroj: AppleInsider.com

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online