Zavřít reklamu

Nová, zcela bezdrátová sluchátka AirPods, která Apple představil po boku iPhonu 7 na začátku září, se měla začít prodávat na konci října. Jenže společnost jen den před konferencí, která se konala minulý týden ve čtvrtek, oznámila, že se vydání sluchátek odkládá na dobu neurčitou. Podle slov Applu prý AirPods ještě nejsou připravena. Nyní to ale vypadá, že se neopozdí jen o pár dnů nebo týdnů, ale dokonce i o několik měsíců.

Čínský deník Economic Daily News totiž přišel se zprávou, že Apple AirPods dorazí na trh až v lednu. Zpráva původně pochází od dodavatelských řetězců a od analytiků, kteří sledují trh. AirPods pro Apple vyrábí společnost Inventec a právě ta by měla zaznamenat výrazný růst příjmů až v lednu, přičemž růst by měl pochopitelně pramenit z AirPods, jakmile se začnou sluchátka prodávat.

Původně se očekávalo, že Apple stihne nabídnout AirPods ještě před Vánoci, což je pro společnost nejlepší období za celý rok, jelikož zákazníci kupují produkty na svátky. Jak to tak ale vypadá, Apple sluchátka AirPods do Vánoc nabídnout nestihne a pravděpodobně tak přijde o značnou část zisku ze sluchátek.

Nabízí se tak domněnka, že AirPods mají vážný problém, který Apple musí před zahájením prodeje vyřešit a pravděpodobně se bude jednat o tak rozsáhlý problém, že Apple musel změnit i výrobní proces, jinak si nelze takové zpoždění odůvodnit.

apple-airpods-fb

zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.