Zavřít reklamu

Legendární Kanadská společnost BlackBerry ukončuje vývoj a výrobu smartphonů. Dnes tuto informaci oficiálně přinesla tisková zpráva , ve které generální ředitel John Chen uvedl, že chce, aby se firma zaměřila na software, který využívají podniky a vláda ve svých zařízeních. BlackBerry tak po letech kdy nejprve zkoušela vyvíjet vlastní operační systém pro smartphony, později jej nahradila Androidem, nyní s výrobou a vývojem končí a to jak s vývojem hardware tak i operačního systému Blackberry.

Akcie společnosti na toto oznámení zareagovaly pozitivně a Blackberry okamžitě vzrostla hodnota akcií. Firma současně uvedla, že za druhé čtvrtletí letošního roku vykázala ztrátu 372 milionů dolarů. Ve stejném období v loňském roce přitom měla zisk 51 milionů dolarů. BlackBerry jednak klesly tržby, které se z loňských 490 milionů dolarů za druhé čtvrtletí propadly na 334 milionů dolarů, ale taktéž se zvýšily náklady na restrukturalizaci společnosti.

BlackBerry, dříve známá jako RIM – Research in Motion, se stala legendou díky své šifrované komunikaci a telefony s plnohodnotnou klávesnicí. Bohužel ji stejně jako Nokii nevyšel přestup na dotykové displeje, kde společnost zaspala dobu a do dnešního dne nepřišla na trh se smartphonem, který by ostatním vytřel zrak.

alicia-keys-blackberry-new-creative-director-03
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Související články

Dnes nejčtenější