Zavřít reklamu

blackberry-logoNejnovější informace z USA mluví o tom, že společnost Microsoft, která odkoupila v posledních letech Nokii nebo například Skype, jedná o převzetí kanadské ostružiny, výrobce smartphonů BlackBerry (bývalé RIM). Motivací pro Microsoft patrně není společnost, která usiluje o přežití hlavní motivací pro koupi, daleko cennější jsou však její patenty, které se týkají zejména šifrované komunikace mezi smartphony. 

O BlackBerry mají zájem také společnosti Lenovo, Huawei a Xiaomi. Jejich motivací však je zvýšení pozice v USA a v Evropě, kde je BlackBerry stále zastoupeno. Bohužel BlackBerry se skutečně nedaří a za poslední čtvrtletí loňského roku prodala pouze 1,6 milionu telefonů, což je tolik, kolik Apple prodává za den při nástupu nového modelu. Za stejný kvartál pak Apple prodal 74 500 000 telefonů, což už představuje skutečně značný rozdíl.

Vzhledem k vyjádření BlackBerry z minulosti se mi však jeví jako nepravděpodobné, že by společnost přistoupila na nabídku Microsoftu, kterému jde skutečně jen a jen o patenty a technologie, nikoli o značku jako takovou. Vedení BlackBerry je přitom na svou značku historicky hrdé a nerado by společnost vidělo při akvizici, ve které jde o něco jiného než o celou značku BlackBerry, ale jen o technologie, které Microsoft akvizicí získá.

Microsoft

*Zdroj: pc-tablet.co.in

Dnes nejčtenější

.