Zavřít reklamu

CEO společnosti BlackBerry, bývalého RIM, se v jednom z rozhovorů rozpovídál o tabletech. Je otázkou, zda měl Thorsten Heins pouze slabší chvilku nebo se snažil obhájit neúspěch BlackBerry Playbook, který skončil tak, že se jej bývalý RIM zbavoval formou dárků, které jste získali například na konferencích RIM nebo Adobe. Dokonce ani motivace vývojářů, kteří za schválenou aplikaci získali zdarma PlayBook nebyla dostatečná a tabletu od BlackBerry se nedařilo. Nyní již však víme důvod, proč to BlackBerry a zejména pak jejího CEO nemrzí, tablety jsou totiž k ničemu.

„Myslím si, že za pět let už nebude důvod, proč mít tablet. Možná budeme mít velké dotykové obrazovky, ale ne tablety jako takové. Tablety samy o sobě nejsou dobrý obchodní model.“ Za pět let vidím BlackBerry v pozici absolutní jedničky v oblasti mobilní výpočetní techniky, to je to co je naším cílem. Chceme získat co největší podíl na trhu, tím kdo jsme, ne napodobňováním ostatních“.

Je otázkou zda se tomuto výroku smát nebo jej brát vážně. CEO BlackBerry by mohl mít pravdu v tom, že lidé skutečně přestanou časem používat klasické tablety jako je například 9,7″ iPad, ovšem o budoucnost nových, menších tabletů, které prezentuje například iPad mini, bych se osobně rozhodně nebál. Navíc Samsung i Apple dokázali získat právě díky tabletům obrovské zisky a také podíl na trhu, o který jak sám Heins tvrdí, jde i BlackBerry. Je totiž dost nereálné, že by se společnost, které nyní ujíždí vlak, měla možnost chytnout za pět let s nějakým novým konceptem. Když jsme se na dovolené bavil s Kanaďany odkud BlackBerry pochází, sami vnímali bývalý RIM jako něco, co je vhodné především pro korporátní sféru. Na druhou stranu však sami uznali, že BlackBerry 10 je něco, co by rozhodně chtěli vyzkoušet.

thorstenheins

 

Související články

Dnes nejčtenější

.