Zavřít reklamu

blackberry-logoKdo by dnes neznal Apple nebo BlackBerry. Obě společnosti dokázaly ohromné věci. BlackBerry telefony byly neuvěřitelně populární a v jednu chvíli stoupaly až k nebesům. Jenže pak přišel iPhone, který je suveréně sesadil z trůnu, nasadil si korunu, zasedl a vládne dodnes. Právě příchod iPhonu byl tehdy tím zlomovým, který BlackBerry zasáhl takovou ránu, která společnost začala ztrácet a dnes je z ní v podstatě jen něco, o čem všichni ví, ale nikdo od nich nic nepoužívá a mnozí ani žádný telefon od ostružinové firmy neviděli.

Kniha Losing the Signal, pojednávající o společnosti BlackBerry, by se měla objevit v knihkupectvích až v úterý, ale už nyní se dostaly k recenzentům první výtisky, a ti z nich poskytli několik zajímavých informací. Mezi nimi je i jedna týkající se společnosti Apple. Když totiž Steve Jobs vytáhl první iPhone a ukázal ho světu, v BlackBerry se všem zatajil dech. Mike Lazaridis a spoluzakladatel BlackBerry Jim Basillie tehdy iPhone odmítali a nechtěli si jeho existenci přupustit, jenže v knize stojí, jaká byla jejich první slova, když viděli iPhone.

Lazaridis totiž sledoval video, na kterém Steve Jobs prezentoval první iPhone. „Jak to udělali?“ říkal s úžasem Lazaridis. Jobs mezitím ukazoval, jak do krásného iPhonu dostal jednoduchý design hudebního a video přehrávače, mapy a podobně. Lazaries byl zmaten a jen nevěřícně koukal „To bude kolaps celé současné mobilní sítě“ poznamenal. Lazaridis pak šel za svým spulupracovníkem Jimem Balsilliem a říká mu: „Chci, abys to viděl, udělali to neskutečně dobře“ řekl. Basillie si dlouho promýšlel odpověď, ale pak jen poznamenal: „To bude v pořádku. My budeme v pohodě.“ Jak ale sami víte, nebyli.

*zdroj: bgr

Dnes nejčtenější

.