Zavřít reklamu

Hajek-MacBook-Pro-OLED-power iconNení to tak dávno, co jsme vás informovali o novinkách, kterých bychom se měli dočkat s nástupem nové generace notebooku MacBook Pro. Poslední zprávy z května a června naznačovaly, že nový MacBook dostane OLED ovládací panel, který nahradí horní řadu kláves na klávesnici, stejně tak jako se spekulovalo o tom, že na tomto panelu bude power tlačítko, do kterého bude integrovaný Touch ID senzor. Před dvěma měsíci se jednalo ještě o spekulace, které by měly být počínaje dneškem potvrzené. S údajným potvrzením přišel včera večer server 9to5mac.

Většina zákazníků toužících po nových MacBoocích Pro na ně čekají jako na smilování. Apple s jejich aktualizací opravdu nespěchá a na současné verzi je to opravdu znát. Čekání dokonce došlo tak daleko, že se začalo spekulovat o tom, že Apple přeskočí současnou generaci procesorů Skylake a použije až nadcházející generaci Cannon Lake. Skylake procesory jsou tu s námi už více než rok a Kaby Lake se pomalu dostávají k výrobcům. Použití nejnovějších technologií by tedy bylo logické a nechtěl bych vidět případnou reakci odborné veřejnosti (a uživatelů), pokud by Apple přišel s notebookem, ve kterém bude tikat rok a půl starý procesor.

Vnitřní hardware však nechme stranou a pojďme se podívat na potvrzení toho, o čem jsme psali již dva měsíce zpátky. Zdrojem těchto informací má být údajně velice dobře prověřený zdroj, který webu 9to5mac potvrdil informace ohledně OLED panelu a Touch ID integrovaném v power tlačítku. Dle tohoto zdroje se má také zachovat řada Air, která bude figurovat na nejnižším pomyslném stupínku z hlediska výbavy. Uprostřed má být Retina MacBook a na vrcholu pak logicky nový MacBook Pro. Dále je prý potvrzena přítomnost USB-C konektorů (dle fotografií až 4) a rozhraní Thunderbolt 3.

MacBook Pro koncept FB

Zdroj: Macrumors9to5mac

Dnes nejčtenější

.