Zavřít reklamu

Nová generace iPadů Pro, kterou nám Apple představil před pár dny v New Yorku, se dá bez nadsázky označit za revoluční. Dočkali jsme se u ní totiž jak výrazné změny designu, tak podle prvních benchmarků i obrovského nárůstu výkonu, který by měl dvojnásobně převyšovat loňskou generaci. Výrazné přepracování tabletu si však bohužel vyžádalo i určité kompromisy, kterými se Apple na prezentaci nepochlubil. 

Při detailnějším zkoumání specifikací nových iPadů Pro na webu Applu narazíte u sekce Fotoaparát na velmi zajímavý fakt. Zatímco loňský 10,5” iPad Pro disponoval šestičlenným objektivem a optickou stabilizací obrazu, nová generace iPadů Pro se ani jednou z těchto věcí pochlubit nemůže. Její objektiv je totiž “pouze” pětičlenný a i optickou stabilizaci byste u novinky hledali marně. Ostatní specifikace se ale již s loňským modelem alespoň podle webu Applu shodují. 

ipad pro camera
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

V tuto chvíli není zcela jasné, co přesně mohlo příchod horšího fotoaparátu na nejnovější iPad Pro způsobit. V diskuzních fórech, na kterých se tato skutečnost objevila nejprve, jsou ale diskutující přesvědčeni, že si tento kompromis vyžádalo zúžení těla a celkové přepracování designu. Na potvrzení této teorie si ale budeme muset počkat minimálně do prvního rozebrání iPadu, které nám rozložení vnitřních komponentů ukáže. 

Přestože se může zdát absence optické stabilizace a použití pětičlenného objektivu jako krok zpět, je potřeba si uvědomit, že iPady nikdy Apple neprosazoval jakožto zařízení určené pro fotografování. S trochou nadsázky bych si dokonce dovolil říci, že fotoaparát na iPadu je jen jakýsi příjemný bonus, který stejně většina jeho uživatelů příliš nepoužívá a tudíž jej v extra vysoké kvalitě nepotřebuje. Tím ale nechci v žádném případě říci, že by nebyl fotoaparát na novém iPadu Pro kvalitní, ba naopak. Podobný kompromis se ale dá Applu zkrátka dle mého názoru odpustit. 

ipad pro camera fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější