Zavřít reklamu

Nové iPady Pro, které Apple světu poprvé představil v úterý v New Yorku, se dočkaly krom výrazné změny designu i obrovského nárůstu výkonu. Za ten vděčí především novému čipsetu A12X Bionic, který je upravenou verzí procesorů tepajících v letošních iPhonech. Už při prezentaci se Apple chlubil tím, že své předchůdce v mnohých operacích mnohonásobně překonávají a do kapsy strčí i valnou většinu počítačů vydaných v posledním roce. Prezentace Applu jsou však jedna věc a praxe věc druhá. 

Ačkoliv si budeme muset na  první detailnější testy výkonu při práci v náročnějších aplikacích ještě pár dní počkat, na internetu se již objevily první benchmarky, které brutální výkon nových iPadů potvrzují. Testovanou verzí byl podle všeho model s 1 TB úložištěm, jelikož se v systémových specifikacích hovoří o 6 GB RAM paměti, kterou by měl údajně tento model disponovat. Tento model dosáhl v testu na jedno jádro 5020 bodů, v testu na více jader pak jen těžko uvěřitelných 18 217 bodů.

Kdybychom se pak chtěli pustit do porovnání s novými iPhony, u modelu XS dosahují testy na jedno jádro 4795 bodů a testy na více jader “jen” 11227 bodů. Nárůst je tak skutečně markantní. Zajímavé ale je, že podle databáze Geekbench strčí nové iPady Pro do kapsy i 13” MacBook Pro z letošního roku. Ten v testu na jedno jádro dosahuje mírně lepšího skóre 5136 bodů, v testu na více jader ale naopak se 17601 body zaostává. Velmi zajímavý je ale i pohled na benchmarky vloni představeného 10,5” iPadu Pro, který získal v testu na jedno jádro 3913 bodů a v testu na více jader jen 9327 bodů. Pokud tedy potřebujete ke své práci na iPadu výkon, upgrade na letošní model se rozhodně vyplatí. 

Skóre nového iPadu je v benchmarcích tak impozantní, že se již někteří leakři v čele s Benjaminem Geskinem nechali slyšet, že srovnatelný výkon lze očekávat v příštím roce u iPhonů a to nikoliv kvůli tomu, že by se Apple neposunul směrem kupředu, ale zkrátka proto, že výkon v nových tabletech je opravdu fenomenální. Na druhou stranu je ale potřeba brát v potaz to, že až ostré testy ukáží, zda je na náročnou práci iPad Pro dostatečně výkonný.

Screen-Shot-2018-10-30-at-09.13.18-AM
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější