Zavřít reklamu

apple-music-iconSlužbu iTunes Match která, jak je z názvu patrné, funguje v iTunes, zná víceméně každý, kdo někdy iTunes k něčemu používal. Jedná se o jakési hudební doporučení na základě toho, jaké hudební soubory máte uložené ve své knihovně. Na základě složitých algoritmů vám umí společnost poradit nové interprety, které by vás dle vašeho vkusu mohli zaujmout. Nyní se tato služba přesouvá ve své plné funkcionalitě do Apple Music. Toto nové vylepšení bude k dispozici všem předplatitelům zdarma (na rozdíl od iTunes) a zavádění mezi uživatele se chystá na následující týdny.

Možná si říkáte, že se nejedná o nic nového, funkce match byla v Apple Music vždycky. To je sice pravda, ale jednalo se o zastaralejší a jednodušší technologii než je ta, která byla využívaná právě v případě iTunes Match. Nový systém je totožný s tím z iTunes, kde za něj ale uživatelé musí platit 30 dolarů ročně. Dalo by se říci, že uživatelé Apple Music ho budou mít zdarma, ale poplatek 10 dolarů za měsíc by se mnou nesouhlasil.

Nová technologie má využívat tzv. audio fingerprints, které důkladně analyzují zvukovou stopu nějaké písničky a na základě podobnosti pak přiřazuje a doporučuje jiné skladby, které mají „audio otisk“ podobný. Stará metoda spoléhala spíše na metadata a hledala tak podobné songy například napříč specifickým žánrem nebo podobným autorům. Tato nová metodika by měla být daleko přesnější a efektivnější.

V současné době Apple již službu zavádí. Dle informací se jedná o 1-2% uživatelů za den, takže kompletní pokrytí bude ještě nějaký ten pátek trvat. Tak jako tak chtějí celou migraci na nový systém dokončit do konce prázdnin.

Apple Music FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější