Zavřít reklamu

pokemon

Po několika měsíčním testování se hra Pokemon Go konečně minulý týden dostala mezi obyčejné uživatele. Hra na které spolupracovaly společnosti Nintendo, The Pokemon Company a Niantic, dostala do App Storu v USA, Novém Zélandu a Austrálii. Hra funguje na principu hledání Pokémonů v okolí, se kterými následně můžete bojovat a vyměňovat je s ostatními hráči. Znamená to tedy, že budete opravdu muset chodit a hledat Pokémony v přírodě nebo ve městě. Za několik hodin se stala opravdu velice populární, ale přináší i jistá rizika.

Sice hra motivuje ostatní uživatele aby chodili ven, ale například 19-letý Shayla Wiggins hledal v pátek ráno Pokémona, ale našel něco, co rozhodně nebylo součástí hry a bude ho to strašit do konce života. Wiggins doufal, že chytí vodního Pokémona, ale když přeskočil plot a šel směrem k řece našel mrtvé tělo. Shayla zavolal místního šerifa, který konstatoval, že se jednalo o náhodné utonutí.

Podle průzkumů se díky hře uživatelé více pohybují, ale také přibývá množství zranění. 21-letý Mike Schultz například spadl ze skateboardu, když hledal Pokémona. Zraněních jsou ale stovky, většinou se jedná o zlomeniny a v horších případech musí být hráči i hospitalizováni v nemocnicích.

Hraje skutečně populární a vývojářské studio sdělilo: “Boje jsou hlavní myšlenkou Pokémonů a Pokémon GO se myšlenky drží. Hráči mohou bojovat pomocí Pokémonů, které se snaží chytit v přírodě. Pokud uživatel bude chtít bojovat s jiným uživatelem, bude uhýbat jeho “střelám” posouváním prstu vpravo a vlevo. Na určených místech budou i speciální tělocvičny, které bude vždy bránit jeden tým. Pokud tým ztratí kontrolu nad tělocvičnou, tak druhý tým, který převzal kontrolu, dostane vylepšení svých Pokémonů.“

pokemon-go-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: phonearena.com

Související články

Dnes nejčtenější