Zavřít reklamu

ios-9-siri-iconSiri zachraňuje životy a není to poprvé. Již dříve Siri pomohla při záchraně života člověka, který byl uvězněn pod kamionem, nebo matce, která omdlela a nemohla se hýbat. Při těchto příležitostech se Siri ukázala jako opravdová asistentka a zachránkyně. Poslední takovou ukázkou je případ ze Cairns v Austrálii, kde funkce „Hey Siri“ zavolala sanitku poté, co její dcera přestala dýchat. „Hrála jsem si se svým iPhonem 6S a zjistila, že Hey Siri je zábavná funkce. Od toho incidentu ji mám neustále zaplou a považuji ji za velice důležitou,“ řekla Stacey Gleeson.

S touto funkcí, u které nejsou potřeba ruce, byla Gleeson schopná zavolat sanitku mezitím, co se snažila oživovat svou dceru. Nestalo se jí to poprvé, protože už déle bojuje s bronchitídou a infekcí na plicích. Ještě než sanitka přijela, dcera už začala dýchat.

„Jakkoli kýčovitě to zní, chtěla bych říct děkuji. Siri mě zachránila a jsem jí zavázána. Byl to dar z nebes,“ řekla Stacey v rozhovoru pro BBC.

bronchytida Roční dcera Giana Gleeson.

Toto je jeden z příkladů, jak iPhone může změnit váš život a dokonce ho i zachránit. Je to jeden z příkladů, u kterého i takovéto maličkosti dokáží to nejdůležitější.

Funkci Hey Siri nastavíte následovně:
1) Na svém iPhonu spusťte Nastavení a poté zvolte Obecné
2) Klikněte na Siri a povolte funkci Hey Siri

Tato funkce funguje na iPhone 6S a 6S Plus. U starších modelů musíte mít zařízení připojené k napájení.

siri

*Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.