Zavřít reklamu

Že Apple neustále pracuje na vylepšeních pro Siri není žádným tajemstvím. Ostatně, v posledních letech věnuje své asistentce na WWDC zpravidla značnou část prostoru a ani letošek nebyl v tomto ohledu výjimkou. Siri se totiž naučila pár zajímavých novinek v čele s přehráváním rádií z iHeartRadio, TuneIn či radio.com – tedy z portálů, na kterých naleznete dohromady asi 100 000 rozhlasových stanic z celého světa, mezi kterými samozřejmě nechybí ani ty české. Přestože se měla Siri tuto novinku naučit až s příchodem iOS 13, někteří zahraniční – převážně němečtí – uživatelé jsou ji schopni zaktivovat i na iOS 12. 

Takto by mohla vypadat nová generace HomePodu:

Podle zpráv od našich sousedů jsou mnozí z nich od pátečního rána schopni vyzvat Siri ke spuštění rádiových stanic přes výše zmíněné portály jak na HomePodu, tak i na zařízeních s iOS 12. Těžko sice říci, jak je to možné, jako nejpravděpodobnější vysvětlení se však jeví přešlap Applu, který přepsáním některého z kódů pro Siri funkci alespoň částečně zpřístupnil. Kvůli tomu tak nemusí 100% fungovat a co víc – pravděpodobně bude v brzké době opět zakázána, aby jí mohl Apple dokončit. Jedná se však zatím o pouhé spekulace, které zatím nebyly ze strany Applu potvrzeny. 

Screenshot nove funkce Zive radio

Živé rádio však není nejzajímavější funkcí, které se uživatelé v brzké době dočkají. HomePod se například s příchodem nového operačního systému na podzim naučí rozpoznávat jednotlivé hlasy, přičemž podle nich bude schopen personalizace obsahu. Potěší ale třeba i podpora Handoff pro hudbu, podcasy či telefonní hovory. A kdo ví, třeba se na podzim dočkáme i představení jeho zcela nové generace. 

HomePod Siri

Související články

Dnes nejčtenější