Zavřít reklamu

opera-icon

Součástí systému OS X je také předinstalovaný webový prohlížeč Safari, který vyvíjí samotný Apple. Právě webové prohlížeče vybíjí baterii v MacBooku poměrně rychle a vývojáři si to uvědomují. Vývojáři se snaží své prohlížeče optimalizovat co nejvíce. Perfektní krok udělala společnost Opera Software, která vyvíjí stejnojmenný prohlížeč. Opera totiž do svého prohlížeče integrovala nový režim úspory energie, který je šetrnější k baterii ve vašem MacBooku. Uživatelé tak můžou prohlížet webové stránky ještě déle. Funkce je zatím dostupná pouze v takzvané developer verzi, přesto si ji může každý z nás vyzkoušet už teď.

Podle Opery je v nové funkci obrovský rozdíl. Ve srovnání se soupeřem, kterým je Google Chrome ušetří Opera více energie, a vy budete moci surfovat až o 3 hodiny déle. „Je to velmi frustrující, když vám například na cestách nebo při sledování videa dojde baterie v notebooku. Náš nový úsporný režim prodlouží výdrž baterie až o 3 hodiny,“ řekl Krystian Kolondra. Je potřeba poznamenat, že Opera dosáhla zmiňovaných výsledků na Lenovu X250, které bylo poháněno systémem Windows 10. To znamená, že větší výdrž se může lišit, ale očekává se, že MacBook vzhledem k úspoře energie dosáhne podobných nebo ještě lepších výsledků.

Režim úspory energie lze aktivovat kliknutím na ikonu baterie, která se nachází vedle řádku pro vyhledávání. Je logické, že režim lze aktivovat pouze když je MacBook odpojen od nabíječky. Pokud je aktivní režim úspory, tak sníží aktivitu v otevřených panelech a optimalizuje přehrávaná videa. Zmiňovaný prohlížeč přichází několik týdnů poté, co Opera vydala aplikaci Opera VPN, která umožní zdarma všem uživatelům pomocí iPhonu IP adresu.

Jak již bylo řečeno, funkce je dostupná pouze v developer verzi. Jsme rádi, že Opera nabízí developer verzi zdarma ke stažení a uživatelé si tak mohou užívat režim šetření baterie ihned.

opera-powersave-fb

*Zdroj: iPhoneHacks.com

Související články

Dnes nejčtenější

.