Zavřít reklamu

SafariJe neuvěřitelné jak rychle čas plyne, webový prohlížeč od Applu s názvem Safari již slaví své třinácté narozeniny. Safari představil 7. ledna 2003 Steve Jobs na Macworldu v San Francisku. Tehdy Jobs pronesl, že Apple vydává beta verzi vlastního webového prohlížeče, založeného na renderovacím enginu WebKit. Do té doby byl výchozí prohlížeč Maců, Internet Explorer.

První oficiální verze Safari 1.0, byla vydána 23. června roku 2003 a zpočátku bylo Safari dostupné pouze jako soubor ke stažení pro Mac OS X 10.2 Jaguar a jako výchozí prohlížeč se stalo až pro systém Mac OS X 10.3 Panther. V té době Apple stále umožňoval všem uživatelům stažení Internet Exploreru. Safari 2.0 bylo dodáváno s Mac OS X 10.4 Tiger a to 29. dubna 2005 a byl to jediný webový prohlížeč, který byl součástí operačního systému.

V roce 2007 při představení iPhonu, se stalo Safari i vestavěným prohlížečem v systému iOS. Společně s verzí pro iOS, představil Apple i Safari 3.0 pro Windows a s vývojem pokračoval až do roku 2012, kdy vydal zatím poslední verzi pro Windows. Nejnovější verzí pro Mac je Safari 9.1 a verze 10 by podle předpokladů měla dorazit již letos.

Safari OS X

*Zdroj: appleworld

Související články

Dnes nejčtenější

.