Zavřít reklamu

opera-miniOpera mini je jednou z nejznámějších alternativ pro mobilní Safari. Nyní tento mobilní prohlížeč přichází s verzí 9.0, která je natolik zajímavá, že se o ní rozhodně vyplatí napsat. Opera mini 9 pro iOS totiž přináší takzvaný Video Boost. Jedná se o funkci, pomocí které dokáže opera šetřit mobilní data z vašeho FUP limitu při přehrávání videí. Doposud dokázala Opera celkem účinně ušetřit data při prohlížení webových stránek pomocí jejich zmenšení a komprimace, nyní však přináší tuto funkci také při sledování online videí.

Asi vás zajímá, jak celá tato sranda vlastně funguje. V momentě, kdy vyberete video, které chcete sledovat, server Opery se rychle podívají na to, v jaké kvalitě a rozlišení je video k dispozici. Pokud je rozlišení a kvalita příliš vysoká, okamžitě ji zmenší do vyrovnávací paměti a telefon pak přehrává zmenšené video, které má samozřejmě mnohem menší spotřebu dat, než původní video ve vysokém rozlišení. Autoři Opery jsou z funkce nadšeni a doufají, že nadšeni budeme i my, uživatelé a proto očekávají zpětnou vazbu.

Funkci Video Boost si můžete zapnout jednoduše tak, že na svém iPhonu nebo iPadu stisknete červené logo Opera přímo v prohlížeči – vyberete položku, ve které se zobrazují ušetřená procenta při načítávání a zvolíte možnost Opera Turbo. Jakmile je tento režim aktivní, je aktivní současně také funkce Video Boost. Opera mini 9 je k dispozici samozřejmě zcela zdarma v iTunes App Store.

Související články

Dnes nejčtenější

.