Zavřít reklamu

Otto bergJe tak brzo ráno, že nevím jeslti je vlastně ještě včera nebo už dnes, ale z přemýšlení mně rychle vytrhne telefon, šofér už je před domem. Cestou k autu potkávám lidi, které jsme nikdy neviděl, jejich den začíná asi v jiném časovém pásmu než můj. Jedeme do hotelu Falkensteiner. Spolu s Michalem Pilipem chystáme kampaň Otto Berg a tak jsme si vymysleli něco speciálního, dnes se bude fotit na iPhone. Už nás ani jednoho nebaví ty nudné kampaně, které nijak nesouvisí s Applem a tak jsme fotografce Nině Bednarikové řekli, že kromě své DSLR dnes vezme do ruky iPhone a nafotí nám kampaň. Našetěstí je milovnicí focení na smartphony a já zase milovník modelek a tak jsem si říkal že na focení nemůžu chybět. Ano, skutečně mi došlo až v momentě, kdy šplhám na střechu hotelu, že při focení pánské konfekce nebude až tolik modelek, kolik jsem si představoval (sakra musíme už rozběhnout ten Ladies Magazine).

Stojím na střeše a poprvé v životě sleduji, že focení módních fotografií vypadá skutečně jako ve filmech. Ninka volá asi 80x za sebou dobře, perfektně, pěkně a produkční se snaží vyladit poslední záhyby na saku, aby bylo vše dokonalé. Michal kontroluje fotky a já sleduju jak vše probíhá. Kampaň s DSLR je dofocená a Nina bere do ruky iPhone 6s Plus, který se stává její novou zbraní. Zatím co díky elkovému objektivu s velkým zoomem mohl stát model na druhé straně střechy, nyní se fotografka přibližuje jen desítky centimetrů od modela a začíná vše na novo.

IMG_1372
IMG_1393
IMG_1472

Po pár minutách si Ninka začíná focení skutečně užívat a začíná vymýšlet co nejzajímavější úhly a pózy modela. Focení s iPhonem je totiž i v případě profesionálních fotografií spíše o zábavě a i když si začíná hrát s filtry a zalíbí se jí černobílé fotografie a zkouší exponovat, stále je to spíše hra a rozdíl oproti DSLR je jasně vidět i na výrazu samotné fotografky. Po pár desítkách minut prohlásí s úsměvem na rtech, že od dnešního dne bude fotit už jen na iPhone. I když poslední věta zazněla pochopitelně s nadsázkou, je jasně vidět že si focení s iPhonem skutečně užívá a fotografie, které vám již brzy ukážeme skutečně stojí za to.

IMG_1373
IMG_1405
IMG_1422
IMG_1494

Cílem focení bylo nafotit profesionální fotografie iPhonem a ukázat tak lidem, například začínajícím umělcům nebo módním návrhářům, kteří si nemohou dovolit platit tisíce Euro za profesionální focení, jak udělat kvalitní práci pomocí telefonu. V sérii článků se nejprve seznámíte s fotografkou Ninkou Bednárikovou během našeho rozhovoru, pak se podíváte na fotografie, které nafotila pomocí iPhonu, následně fotografie necháme zhodnotit profesionálním grafikem a DTP profesionálem, který nám řekne jak lze fotografie z iPhonu upravit, jaké mají oproti DSLR nevýhody a na co je lze použít, zda jen na web nebo se dostaneme i do printu. V dalším článku pak Ninka prozradí jaké triky použít při focení iPhonem aby fotografie vypadaly skutečně zjaímavě, zaměříme se na hru se světlem, hloubku ostrosti, protisvětlo, detailní portrét a další vychytávky.

IMG_1396
IMG_1421
IMG_1429
IMG_1546

 

Související články

Dnes nejčtenější

.