iStores.sk
iStores.sk

Někteří uživatelé si stěžují, že jejich iPhone 7 Plus špatně fotí

O tom, jak skvelě iPhone 7 Plus fotí, se napsalo již mnoho. Apple prezentoval fotografické schopnosti tohoto telefonu několikrát, stejně tak jako jej několikrát přirovnával ke klasické zrcadlovce. Všelijaké fototesty z posledních týdnů ukázaly, jak na tom iPhone 7 Plus vlastně je. Zejména v porovnání s konkurenčním Samsungem Galaxy S7 Edge a nově příchozím Google Pixel. Nyní se ovšem začaly objevovat poněkud nelichotivé informace, na účet vlajkové lodi Applu. Někteří uživatelé si stěžují, že jejich iPhone 7 Plus vytváří podezřele špatné snímky. 

První zmínky se objevily na oficiálním Apple support fóru zhruba kolem začátku konference Hello Again. Uživatelé si stěžují na to, že jsou fotografie poněkud rozmazané, rozostřené, mají vybledlé barvy a vypadají jako „focené přes vodu“. Server Appleinsider si dal tu práci a pokusil se dohledat, o jak častý problém se jedná. Ukázalo se, že jde o poměrně vzácný druh potíží.

Od vydání iPhonu 7 Plus bylo vyřízeno 1004 servisních úkonů spojených s iPhonem 7 Plus (ve 31 oficiálních Apple Store, referenční vzorek tak může být relativně nízký). Většina z těchto úkonů se týkala rozbitého či prasklého displeje a dalších drobných problémů. Z těchto 1004 případů, se pouze 8 týkalo problémů s fotoaparátem. A ne všechny z nich pak odpovídaly výše popsanému neduhu.

V současné době není zcela jasné, co tento problém způsobuje. Někteří uživatelé jej údajně vyřešili vypnutím optimalizovaného úložiště, jiní focením v RAWech či využíváním jiné aplikace na prohlížení fotografií. Další průběh pro vás budeme sledovat. Pokud se na vašem iPhonu 7 Plus děje něco podobného, doporučujeme návštěvu servisu pro zdokumentování a následné řešení.

18840-18375-iphone7-5s-nonhdr-1-l

Zdroj: Appleinsider

Leitz
Vstoupit do diskuze (1)

Diskuze

  Toto nieje chyba, ale vlastnosť.

  Týka sa to aj iPhone 7, teda nie len plus verzie. Tiež som to riešil na inom blogu a porovnával, rovnako ako na obrázku s iPhonom 5s.

  Problém sa nedá odstrániť a áno, RAW z časti pomôže, ale ten nieje vhodný na bežné momentky, navyše sa defaultne v iPhone v plnej kvalite ani prezerať nedá.

  Je to bohužiaľ „chyba“ postprocesingu. iPhone 7 má tak drastický postprocesing, že rozmazáva takto malé detaily, ktoré staručký 8 megapixelový iPhone 5s dokáže zobraziť. Práve vĎaka tomúto postprocesingu dokáže iPhone 7 fotiť v šere tak fantasticky, otázkou pre mňa je len, prečo rovnaký algoritmus používa aj pri fotkách za dobrých podmienok, ktoré to absolútne potrebujú.

  Pri mojom osobnom teste, som sa pri úprave RAW fotky, ktorá obsahovala pochopiteľne mnoho šumu, dostal na podobný rozmazaný(!) efekt, moja úprava bola viac „soft“, takže na chybe je drastický postprocesing, ktorý fotky v dobrých podmienkach „znásilňuje“.
  Ďalej som pri teste zistil, že sa takáto scéna veľmi ťažko simuluje. Fotil som prevažne (shcválne) za dobrých podmienok aj v interieri aj v exteriéri. Musím povedať, že len pri jednej scéne z interiéru sa mi podarilo iPhone 7 nachytať, napriek postprocesu, ktorý robí vo fototeste a ostrosti vyhrala 7-ka v pomere zhruba 9:1, takže, nieje to až taký problém ako sa tu o tom píše, zakončil by som to teda len tým, že iPhone 5s môže pri určitých podmienkach a vzdialenosti od objektov urobiť o niečo lepšiu fotku…

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek