Zavřít reklamu

iPhone 7 LsA obrazekclanekDlhšiu dobu sa hovorí, že iPhone 7 príde o 3,5mm jack a namiesto neho sa dočkáme slúchadiel s Lightning konektorom. Tie by mohli byť pribalené už priamo v balení produktu s tým, že okrem nového štandardu by mali disponovať aj technológiou potláčania šumu. Tvrdenie, ktoré by mohlo tieto špekulácie potvrdzovať, teraz povedal aj riaditeľ spoločnosti Cirrus Logic, Jason Rhode, počas konferenčného hovoru s investormi v rámci oznamovania finančných výsledkov. Povedal, že neskôr v tomto roku sa na trhu objavia zariadenia, ktoré budú mať v balení práve takýto typ slúchadiel: „Určite tu sú ľudia, ktorí uvažujú, že pribalia takéto slúchadlá do balenia. Keď vám niekto hovorí o balení produktu, takmer vždy to sú slúchadlá pribalené k telefónu.“

Z pochopiteľných dôvodov však nepovedal, že sa jedná o Apple, keďže ten od svojich dodávateľov požaduje, aby o partnerstve s ním nehovorili, najmä ak ide o budúce produkty. To však neznamená, že nemôžu hovoriť o veciach spojených s Applom a jeho partnermi. Rhode sa počas hovoru pozitívne vyjadril na adresu slúchadiel s Lightning konektorom, ktoré sú v predaji už aj dnes, ale sú veľmi drahé a je ich veľmi málo. Nedostatok modelov priznal aj on sám, verí však, že vďaka dostupným technológiám sa môže ich počet v budúcnosti rozrásť.

Problém slúchadiel s Lightning konektorom je však ten, že ak nepoužívajú redukciu, môžete ich používať len a jedine s produktami jedinej spoločnosti na svete – s produktami Applu. Šanca, že by sa Lightning dostal aj za jeho hranice a začal ho používať napríklad Samsung či LG je minimálna a to z dôvodu, že tieto firmy by museli Applu platiť značné čiastky za licencovanie Lightning konektoru. Tie tak budú zrejme naďalej disponovať klasickým 3,5mm audio jackom, pokiaľ neprejdú na menší 2,5mm jack v záujme stenčovania, avšak tento trend u konkurencie už akosi končí.

iPhone 7 Lightning 3,5mm jack

*Zdroj: Business Insider

Související články

Dnes nejčtenější

.